خبر ورزشی/ استقلال در بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر امشب با تیم عبدالله ویسی مصاف می‌دهد.
در چارچوب بازی‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر استقلال امشب از ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم پیکان تهران می‌رود. آبی پوشان تهرانی در بازی رفت مقابل این تیم با نتیجه دو بر دو به تساوی دست پیدا کرده بود.
تیم پیکان درحالی پا به این مسابقه می‌گذارد که به همراه عبدالله ویسی طی پنج دیدار گذشته‌اش به شکست نرسیده است و تلاش فراوانی انجام می‌دهد تا برابر استقلال به نتیجه رسیده و شکست را تجربه نکند.
پیکان با کسب ۲۷ امتیاز در رده چهاردهم جدول بندی ایستاده و با این وجود هنوز سقوط به لیگ یک را احساس می‌کند. آن‌ها با برتری برابر صنعت نفت میانه جدولی پا به این بازی گذاشته و از اهداف استقلال کاملا آگاهی دارند.
آبی‌های تهرانی پس از تساوی با شهر خودرو مشهد در لیگ، جام حذفی را با شکست تیم سپاهان پیش بردند تا از انگیزه زیادی برای حضور در دیدار برابر پیکان بهره ببرند.
استقلال در کورس سهمیه آسیایی اگر موفق شود بازی امشب و دیدار برابر شاهین بوشهر را شکست بدهد آن زمان فصل را با کسب جایگاه دوم جدول به پایان رسانده و بعد از پرسپولیس سهمیه آسیا را به دست می‌آورند.
بعد از جام حذفی و بر روحیه بخش مقابل سپاهان، پیکان در آزادی شاید حریف آسانی برای استقلال در نظر گرفته شود، اما حضور شهریار مغانلو با به ثمر رساندن ۱۲ گل در این فصل نشان می‌دهد تیم پیکان مسلما بدون زهر نیست.
امیر ارسلان مطهری، فرشید اسماعیلی و شیخ دیاباته سه غایب سرشناس استقلال برابر سپاهان بودند که با اعلام باشگاه استقلال اسماعیلی به این بازی نرسیده؛ دیاباته به تمرینات گروهی بازگشته بود و همینطور مطهری هم اختصاصی کار کرد. تمرینات اختصاصی مطهری نشان می‌دهد شانس کمی برای حضور در بازی امروز دارد، اما در مقابل دیاباته مشکلی برای حضور در ترکیب اصلی نخواهد داشت. غیبت مطهری سبب می‌شود استقلال با دو مهاجم ترکیب ۲-۴-۴ را انتخاب کند.
سید حسین حسینی پس از تجربه یک فصل سخت به همراه آبی‌ها به احتمال بسیار فراوان در بازی امروز هم سنگربان ترکیب استقلال مقابل پیکان خواهد بود.
بدین ترتیب خط دفاعی استقلال با حضور میلاد زکی پور، محمد دانشگر، روزبه چشمی و وریا غفوری تکمیل خواهد شد. کمربند خط میانی با استفاده از هروویه میلیچ، مسعود ریگی، علی کریمی و آرش رضاوند بسته می‌شود و مهدی قایدی و شیخ دیاباته هم دو مهاجم اصلی خواهند بود.
براین اساس ترکیب احتمالی استقلال مقابل پیکان تهران در بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر به شرح زیر است:
سید حسین حسینی- روزبه چشمی - محمد دانشگر- عارف غلامی - وریا غفوری- علی کریمی- شیخ دیاباته- مهدی قایدی- مسعود ریگی- آرش رضاوند- هروویه میلیچ


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید