آخرین خبر/ استقلال برای حفظ رتبه دوم جدول امشب برابر پیکان قرار می گیرد. در این رویارویی برتری تاریخی ویژه ای به سود آبی ها وجود دارد هرچند پیکان در حال حاضر تیم فوق العاده آماده ای است: 6 هفته نباخته، 525 دقیقه گل نخورده و 5 بازی بیرون از خانه آخرش را بدون شکست سپری کرده.
به گزارش فوتبالی، آخرین باری که استقلال زمین بازی برابر پیکان را با دست خالی ترک کرد، دیدار رفت لیگ نهم بود. 7 آذر 1388 آخرین پیروزی پیکان برابر استقلال رقم خورد و حالا 14 بازی از آن شب می گذرد. در این بازه زمانی، استقلال 14 بار برابر پیکان قرار گرفته و صاحب 9 برد و 5 مساوی شده و 3912 روز بدون باخت سپری کرده است. 
 استقلال در 6 رویارویی اخیرش با پیکان در دور برگشت لیگ برتر برنده شده و 8 بازی آخرش در نیم فصل دوم را به این تیم نباخته. آخرین باری که پیکان در دور برگشت لیگ برتر موفق به شکست دادن استقلال شده در لیگ هفتم بود (8 اردیبهشت 1387) یعنی همان فصلی که استقلال به عنوان محصول مشترک فتح الله زاده، حجازی و فیروز کریمی به کمتر تیمی جواب منفی می داد.
ویسی در این هفته های اخیر و درست بعد از نمایش فوق العاده ضعیف وحید شیخ ویسی برابر پرسپولیس تصمیم گرفت دروازه بانش را عوض کند که این تغییر به بهترین شکل ممکن جواب داده و یک بار دیگر اظهارنظر ویسی را درباره دروازه بان خوب اثبات کرده:«دروازه بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتره». شیخ ویسی در تاریخ لیگ برتر 25 بار دروازه اش برابر استقلال باز شده و دومین دروازه بان از این نظر بعد از مهدی رحمتی است که 28 گل از استقلال خورده در کنار شهاب گردان که او هم 25 بار برابر استقلال توپ را از درون دروازه اش بیرون آورده.
پیکان در 525 دقیقه اخیر گلی نخورده و همین نشان می دهد ویسی توانسته قدرت دفاعی تیمش را به بالاترین حد ممکن برساند. آنها در 3 تا از 4 بازی اخیرشان به تساوی بدون گل رسیده اند و در 4 رویارویی اخیرشان در لیگ برتر فقط یک گل رد و بدل شده یعنی همان گلی که وارد دروازه صنعت نفت شده است. اما استقلال با همه رقبای قبلی پیکان فرق دارد. آبی ها صاحب بهترین خط حمله فصل هستند با زدن 50 گل و در 24 بازی آخرشان در لیگ برتر فقط به گل گهر و تراکتور گل نزده اند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید