آخرین خبر/ برخلاف آنچه مدیران باشگاه پرسپولیس مبنی بر توافق با کالدرون اعلام کرده بودند با اعلام این باشگاه پرونده کالدرون به دادگاه عالی ورزش فرستاده شد.
به گزارش فوتبالی، بنابر اعلام امیرعلی حسینی، مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس، لوایح مربوط به استیناف‌خواهی این باشگاه نسبت به آرای کمیته تعیین وضعیت فیفا در پرونده‌های گابریل کالدرون و دو دستیار وی، اینیگو و خواکین چهار‌شنبه شب برای دادگاه عالی ورزش ارسال شد. همچنین هزینه‌های ثبت مربوط به لوایح هم پرداخت شد.
به نظر می‌رسد بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفت پرونده برانکو را به دادگاه عالی ورزش نبرد و هزینه‌های اضافی لایحه و وکیل در این دادگاه را به جان نخرد قصد دارد در پرونده کالدرون می خواهد شانس خود را در این دادگاه امتحان کند.
آنچه مشخص است در این پرونده هم مثل پرونده ماریو بودیمیر که به دادگاه عالی ورزش رفته دست باشگاه به جایی بند نخواهد بود و در نهایت به احتمال فراوان این نهاد حاکمیت در ورزش هم رأی کمیته تعیین وضعیت فیفا را تأیید خواهد کرد و تنها مبلغ جریمه باشگاه سنگین‌تر می‌شود. در عین حال باشگاه پرسپولیس تنها با این کار زمان می‌خرد چرا که همین حالا درگیر پرونده برانکو است و برای حل این پرونده کمتر از یک ماه فرصت دارد و باید 20 میلیارد تومان دیگر فراهم کند. باشگاه پرسپولیس برای گرفتن متن رای 25 هزارفرانک سوییس به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فیفا واریز کرده و برای شکایت به دادگاه بین المللی ورزش هم 25 هزار فرانک دیگر واریز کرده که در مجموع 50 هزار فرانک سوییس واریز کرده است.
در حالی که در چند هفته گذشته مدیران پرسپولیس از توافق با گابریل کالدرون خبر دادند اما در نهایت نتوانستند نظر این مربی آرژانتینی را جلب کنند. کالدرون پیش تر چند بار اعلام کرد که حاضر است با پرسپولیس مذاکره کند و حتی به باشگاه پرسپولیس تخفیف هم بدهد اما مدیریت باشگاه پرسپولیس نتوانست مذاکرات را پیش ببرد. 
با توجه به رای صادره از سوی فیفا، پرسپولیس باید 745 هزار دلار به گابریل کالدرون و دستیاران وی پرداخت کند. حالا باید منتظر ماند و دید بعد از پرونده سنگین برانکو و دستیارانش باشگاه پرسپولیس چه برنامه ای برای پرداخت مطالبات کالدرون و دستیاران وی دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید