میزان/ باشگاه پرسپولیس تا الان نتوانسته طلب سرمربی پیشین و کروات خود را پرداخت کند.
پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس به خاطر بدهی ۷۸۰ هزار یورویی به برانکو ایوانکوویچ بسته شده و اگر این باشگاه تا زمان اعلام شده توسط فیفا پول را به برانکو پرداخت نکند با جرایمی مانند کسر امتیاز و در مراحل بعد سقوط به لیگ پایین‌تر مواجه خواهد شد. به همین دلیل پرداخت طلب سنگین برانکو به چالشی بزرگ برای مدیریت باشگاه پرسپولیس تبدیل شده است. در این گزارش قصد داریم آخرین اخبار از پرداخت طلب برانکو را که بعد از گفتگو با یک منبع موثق به دست آوردیم اعلام کنیم.
پولی شنبه پرداخت نشد!
قرار بود که اول هفته جاری و در روز شنبه مبلغی حدود ۱۵۰ هزار یورو به برانکو پرداخت شود تا باشگاه پرسپولیس قسمتی از مطالبات خود را داده باشد، اما این کار انجام نگرفت. ظاهراً قسمتی از این پول به عنوان پاداش به بازیکنان پرسپولیس پرداخت شده و قسمتی هم مانده است.
پرسپولیس میخواهد کل طلب برانکو را یکجا بدهد
از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که مدیران این باشگاه در تلاش هستند تا کل طلب ۷۸۰ هزار یورویی خود را به برانکو به صورت یکجا پرداخت کنند. به خاطر همین برخی نامه نگاری‌ها و رایزنی‌ها انجام شده تا از طریق یک منبع داخلی این پول به برانکو پرداخت شود تا برای همیشه پرونده شکایت از پرسپولیس بسته شود.
پاداش آسیایی به برانکو نمی‌رسد
طبق قانونی که کنفدراسیون فوتبال آسیا وضع کرده و هر تیمی که در مرحله گروهی یا مراحل بالاتر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی کسب می‌کند مبلغی را به عنوان پاداش دریافت می‌کند، مبلغی که اگر تیم‌ها تا مراحل بالاتر بروند پول کمی نیست. همین مسئله این سوال را پیش آورده که آیا ممکن است مطالبات برانکو از این طریق پرداخت شود؟ پاسخ، اما منفی است. با توجه به اینکه زمان مشخصی برای پرداخت این پول به باشگاه‌ها از طریق AFC وجود ندارد باشگاه پرسپولیس هیچ حسابی روی این پول برای پرداخت مطالبات برانکو نکرده است.
یک فرشته نجات به داد پرسپولیس میرسد؟
طبق اعلام منابع موثق قرار شده تا یک شرکت کل طلب برانکو را به صورت یکجا به حساب او واریز کند و چند ماه به باشگاه پرسپولیس فرصت بدهد تا این بدهی را پرداخت کند. با توجه به اینکه شرکت مذکور در امر صادرات هم فعالیت می‌کند می‌تواند بدون هیچ مشکلی پول را به حساب برانکو واریز کند. درعوض باشگاه پرسپولیس هم یک پروپوزال به شرکت مذکور ارائه داده که می‌تواند محصولات این شرکت را در فضای تبلیغاتی باشگاه تبلیغ کند و به نوعی برند این شرکت را بلد کند. در همین خصوص مذاکرات ادامه دارد تا در صورت توافق نهایی این شرکت کل طلب برانکو را پرداخت کند.
به گزارش میزان پرداخت طلب برانکو با توجه به اینکه خطر کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین‌تر وجود دارد اولویت اول باشگاه پرسپولیس است. مدیران این باشگاه باید توجه داشته باشند که تا زمان تعیین شده توسط فیفا این پول را باید پرداخت کنند تا هم پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس باز شود و هم این تیم فصل بعد را با کسر امتیاز شروع نکند. پرداخت طلب برانکو به هر شیوه‌ای یک آزمون بزرگ برای مدیران باشگاه است هر چند اگر این مطلب هم پرداخت شود جزو وظایف مدیریت باشگاه بوده و چیز عجیب و غریبی نیست.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید