ایسنا/ مردان شماره یک و شش جهان تنیس، با پیروزی برابر حریفانشان به دور دوم رقابت‌های رولان گاروس صعود کردند، اما کارولینا پلیسکووا از این رقابت‌ها کنار رفت.
در روز پنجم تنیس رولان گاروس بازی‌های دور دوم پیگیری شد و نواک جوکوویچ به همراه استفانوس سیتسیپاس به مرحله بعد صعود کردند. 
مرد شماره یک جهان برابر ریچارد برنکیس قرار گرفت و ۳ بر صفر پیروز شد. جوکوویچ در ست نخست حریف لیتوانیایی اش را ۶ بر یک شکست داد و دو ست دیگر را با نتایج مشابه ۶ بر ۲ به نفع خود پایان داد. 
سیتسیپاس هم کار سختی پیش رو نداشت و به راحتی کوئواس را شکست داد. تنیسور یونانی در ست اول ۶ بر یک پیروز شد. ست دوم با نتیجه ۶ بر ۴ تمام شد و در ست سوم ۶ بر ۲ حریفش را مغلوب کرد. 
در دیگر دیدار متئو برتینی، مرد شماره هشت جهان هریس قرار گرفت و ۳ بر یک پیروز شد. 
حذف شاپووالف از اتفاق های مهم این روز در بخش مردان بود. مرد شماره ۱۰ جهان با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب روبرتو کاربایس اسپانیایی شد. پابلو کارنیو  دیگر تنیسور اسپانیایی بود که به دور بعد راه یافت. آندری روبیلف، لایوویچ، دیمتروف، خاچانف، فوکسوویچ و کریستین گارین هم حریفانشان را شکست دادند و راهی مرحله بعد شدند. 
در بخش بانوان کارولینا پلیسکووا برابر استاپنکو قرار گرفت و با شکست ۲ بر صفر خیلی زود با آخرین گرند اسلم سال خداحافظی کرد. بخت دوم قهرمانی در ست نخست ۶ بر ۴ مغلوب شد و ست دوم را ۶ بر ۲ واگذار کرد. 
سوفیا کنین توانست ۲ بر یک آنا بوگدان را شکست دهد و به دور دوم صعود کند. ویتووا، سابالنکا، استفنز، موگوروسا و مارتیچ هم حریفان خود را شکست دادند. 
دور سوم رولان گاروس فردا (جمعه) آغاز می شود. در مهمترین دیدار نادال به مصاف استفانو تراوالیا می رود و در بخش زنان سیمونا هالپ مقابل آماندا آنیسیمووا قرار می گیرد. 

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید