خبر ورزشی/ کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره بازگشت اصفهانیان به کمیته داوران گفت: با این اتفاقاتی که در داوری رقم میخورد نمی‌توانیم به آینده خوشبین باشیم.
غلامعلی همیراد کارشناس داوری فوتبال کشورمان در خصوص بازگشت دوباره فریدون اصفهانیان به کمیته داوران گفت: به اعتقاد من بازگشت اصفهانیان به کمیته داوران اصلاً هم بازگشت به عقب نیست. مگر ما قبلا چه کار می کردیم و طی مدت زمان رفتن اصفهانیان و برگشتن او چه اتفاقی در داوری افتاده که حالا حضور دوباره اصفهانیان را بازگشت به عقب بدانیم؟
به اعتقاد من ما فقط قصد داریم که اوضاع را ساکت کنیم و هرگز به دنبال پیشرفت نیستیم برای همین است که سال‌هاست در داوری فوتبال ایران اتفاقی نمی‌افتد و پیشرفتی نکرده ایم. اتفاقا به نظر من اصفهانیان خیلی بهتر از کسانی بود که آمدند و رفتند و هیچ کاری نکردند. اگرچه معتقدم اصفهانیان باید افراد قوی و با تجربه را کنار خود بیاورد در غیر این صورت بود و نبودش در کمیته داوران فرقی نخواهد کرد. به هر حال اصفهانیان عضو هیئت رئیسه است و نظر رئیس فدراسیون این بود که یکی از دل هیئت رئیسه دوباره سکان هدایت داوری را در دست بگیرد.
همیراد درباره وضعیت داوری کشورمان گفت :من هیچ آینده خوبی را برای داوری متصور نمی شوم و به اعتقاد من در بحث آموزش داوران و نخبه پروری هیچ کاری انجام نداده ایم حاصلش این می‌شود که می رویم دوباره سراغ علیرضا فغانی و او را وارد لیست الیت می کنیم چون در بین داوران خودمان کسانی که سطح بالا قضاوت کنند و هم ردیف داوران بین المللی باشند نداریم.
وی ادامه داد: من به هیچ عنوان منکر توانایی‌های علیرضا فغانی نیستم و اتفاقا او را یکی از داوران برجسته کشورمان میدانم اما طی دوسالی که فغانی رفته ما هرگز نتوانسته ایم داوران خوبی جایگزین کنیم و اینطور می شود که دوباره برمی گردیم و از فغانی دعوت می کنیم که به لیست ما ملحق شود. باز هم تاکید می کنم که با این اتفاقاتی که در داوری رقم میخورد نمی‌توانیم به آینده خوشبین باشیم همانطور که قبلاً هم اتفاقات خاصی نمی افتاد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید