میزان/ بعد از انصراف آمریکا از حضور در مسابقات جهانی کشتی برگزاری این رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
۲۱ مهرماه بود که سرانجام پس از کش‌وقوس‌های فراوان اتحادیه جهانی کشتی با اعلام به فدراسیون‌های عضو، از برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی بزرگسالان جهان در آذرماه سال جاری طی روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان خبر داد.بر اساس اعلام اتحادیه جهانی ۷۰ درصد تیم‌ها و ورزشکاران دوره قبل برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین با توجه به اطلاعات دریافتی ۹ تیم از ۱۰ تیم برتر دوره پیش نیز در این مسابقات حاضر خواهند بود.
با این حال فدراسیون کشتی آمریکا با درج خبری بر روی سایت رسمی خود از عدم حضور تیم‌های کشتی این کشور در این مسابقات خبر داد.
اما این تمام ماجرا نیست، از سوی دیگر روس‌ها نیز به عنوان طراح اصلی و پیشقدم برگزاری مسابقات جهانی دچار تردید شده‌اند. مامیاشویلی، رییس فدراسیون روسیه در اظهار نظری احتمال لغو این مسابقات را رد نکرده است. این در حالی است که روس‌ها اخیراً مسابقات قهرمانی کشور خود را برای اعزام به مسابقات جهانی برگزار کرده‌اند.
از سوی دیگر احتمال عدم حضور کشورهای صاحب نامی مانند آذربایجان و ارمنستان به عنوان کشورهای صاحب کشتی به دلیل درگیری‌هایی که با یکدیگر دارند وجود دارد و باید منتظر ماند و دید در نهایت چه تصمیمی گرفته خواهد شد.
اتحادیه جهانی کشتی در حالی از برگزاری قطعی این مسابقات سخن گفته است که به کشورهای عضو تا پانزدهم آبان ماه مهلت داده تا اسامی نفرات شرکت‌کننده خود را برای حضور در این مسابقات اعلام کنند. به نظر می‌رسد اتخادیه جهانی کشتی به دنبال ارزیابی شرایط موجود بعد از قطعی شدن نفرات شرکت کننده و تصمیم‌گیری نهایی درباره برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات است.

 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید