رپرتاژ آگهی/در شرایط اقتصادی امروزِ ایران و جهان ، و بخصوص در سال‌های اخیر، که به دلیل عدم مدیریت سرمایه‌های خُرد مردمی و سوق آن‌ها به بازارهای سرمایه‌ای کاذب مانند بازار ارز و دلار ، که باعث افزایش قیمت دلار و افت ارزش دارایی‌های مردم و گرانی شد، «مدیریت سرمایه» مهمترین اصل و قانون حفظ دارایی و سطح مالی خانواده‌ها و حتی سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ میباشد.
در این شرایط ، استفاده از «راهکارهای نوین سرمایه‌گذاری» برای مدیریت و حفظ سرمایه ، بسیار حائز اهمیت است زیرا امروزه دیگر راهکارهای قدیمی مدیریت سرمایه نظیرِ پس‌اندازِ پولِ نقد ، سپرده‌گذاری در بانک‌ها ، خرید دلار و سکه و… پاسخگو نبوده و یا اثرات بسیار مخرب و غیرسازنده‌ای روی اقتصاد کشور دارند که خود شاهد تبعات آن هستیم.
گروه دستیار اقتصادی اسکناس ، مجموعه‌ای از متخصصین حوزه‌ی سرمایه‌گذاری و تکنولوژی بوده که بر بستر وبسایت و اپلیکیشن در تلاش‌اند تا بتواند با استفاده از فناوری روز و همچنین تحلیل و بکارگیری روش‌های مدرن سرمایه‌گذاری، راهکارهایی هوشمند برای مدیریت سرمایه به هموطنان ارائه دهد.
وبسایت مجله اقتصادی اسکناس، به عنوانِ ابزار آموزشی و محتوایی این مجموعه ، تلاش میکند تا بتواند با مخاطب قرار دادنِ عمومِ هموطنان ، فرهنگ سرمایه‌گذاریِ درست با ابزارهای نوین و در حوزه‌های مقبول و شناخته‌شده در دنیا را گسترش داده و از سرمایه‌گذاری‌های خُردِ نامناسب که باعث عدم حفظ ارزش سرمایه و یا تاثیر منفی بر روی اقتصادِ نفت‌محور و وابسته به وارداتِ کشور جلوگیری کند.

اپلیکیشن دستیار اقتصادی اسکناس نیز به عنوانِ ابزارِ سرمایه‌گذاری این مجموعه ، علاوه بر ارائه‌ی قیمت لحظه‌ای متغیرات مالی و همچنین اخبار مهم اقتصادی و سیگنال‌های سرمایه‌گذاری (به‌زودی) ، با هدف قرار دادنِ ۲ بازار سرمایه‌ای نوین و مهم دنیا یعنی «بازار بورس» (فارکس ، نیویورک و تهران (به‌زودی)) و «بازار ارز دیجیتال» و ارائه اطلاعات کاربردی و نمودار در این بازارها، کمک شایانی به مدیریت سرمایه ‌و حفظ ارزش دارایی هموطنان انجام دهد.
این مجموعه ، در مسیرِ توسعه و در راستای رسالتِ خود یعنی حفظ ارزش دارایی عموم مردم در عین حفظ تعادلات اقتصادی کشور ، قصد دارد تا پس از اخذ مجوزهای قانونی ، از چارچوب ارائه‌ی اطلاعات خارج شده و قدم بر ارائه‌ی بستر مبادلات در بازارهای سرمایه‌ایِ ذکر شده بردارد.
اسکناس در تلاش است تا بتواند راهکاری مناسب برای هدایت درست سرمایه‌های خرد مردمی به سوی نهادها و حوزه‌های سرمایه‌گذاری اصولی ، نوآور و پربازده باشد.
امید است تا در این مسیر به یاری خداوند موفق گشته و بتواند سهم کوچکی در ارتقاء فرهنگ سرمایه‌گذاری خرد و عمومی و همچنین کاهش اثرات مخرب سرمایه‌گذاری غیر اصولی برروی اقتصاد کشور داشته باشد.