اقتصادآنلاين/ بزرگترين اپراتور کشور، در سه بسته يک ماهه آلفا پلاس خود، بر بستر «واي فاي اول» حجم رايگان اينترنت، ارائه مي دهد.

از اين پس سه بسته يک ماهه آلفا پلاس، علاوه بر هديه شبانه، داراي ترافيک هديه «واي فاي اول» (قابل استفاده در نقاط تحت پوشش واي فاي همراه اول)، به ميزان ترافيک روزانه هستند. براي مثال بسته ماهانه ۱+۱ ، علاوه بر يک گيگابايت ترافيک خريداري شده، داراي يک گيگابايت ترافيک هديه شبانه و نيز يک گيگابايت هديه واي فاي اول است.

مصرف مشترکين از طريق« واي فاي اول» دقيقاً مشابه مصرف آنها از شبکه ديتاي تلفن همراه است؛ به اين معنا که مصرف مشترکي که داراي بسته نوترينو باشد، در قالب همان بسته انجام شده و در غير اين صورت مصرف به مانند مصرف عادي اينترنت محاسبه مي شود. به عبارت ديگر فارغ از اينکه مشترکين از چه طريق به اينترنت متصل هستند، (واي فاي اول يا نسل دو، سه، چهار و چهار و نيم نوترينو)، تنها يک حساب براي مديريت دارند و آن، نوترينو يا بسته آنهاست. پيشنهاد مي شود به دليل سرعت ويژه «واي فاي اول»، مشترکين حتماً بسته نوترينوي فعال داشته باشند تا مصرف در قالب بسته ها، مديريت شود.

همراه اول اولين اپراتوري است که سرويس واي فاي آفلودينگ را در کشور در شهريور ماه ۹۵ به صورت رسمي و با نام تجاري «واي فاي اول»، راه اندازي کرده است. «واي فاي اول» سرويس جديدي از همراه اول است که طي آن مشترکين اپراتور اول مي توانند در مکان هاي خاص و مشخص شده، به واي فاي متصل شده و براي اين کار نيازي به وارد کردن رمز جهت استفاده از اينترنت ندارند. با توجه به اينکه سرعت «واي فاي اول» بالا بوده و به اين علت که از تکنولوژي واي فاي به جاي داده تلفن همراه استفاده مي شود، پايداري و در نتيجه کيفيت بالاتري دارد. استفاده از حجم «واي فاي اول» هر بسته تنها در نقاط تحت پوشش و با اتصال به شبکه بي سيم WiFiAval امکانپذير است.

در حال نقاط بسياري در کشور و تعدادي از نقاط زيارتي در خارج از کشور، اين خدمت را به همراه اولي ها ارائه مي دهند. مشترکين همراه اول در مکان هايي مانند فرودگاه ها، اماکن زيارتي، مراکز فرهنگي، مراکز تجاري و نقاط متعدد پرتردد ديگر که هر روز به تعداد آن ها نيز افزوده مي شود، مي توانند از اين سرويس استفاده کنند.
همراه اولي ها مي توانند ليست کامل و بروز اين نقاط در آدرس www.mci.ir/WiFiaval مشاهده کنند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»