فارس/ با آغاز سال جديد ميلادي باز هم اخباري در مورد مشکلات امنيتي برنامه فلش و امکان اجراي کدهاي امنيتي مخرب بر روي آن شنيده مي شود.


به گزارش زددي نت، شرکت ادوب اين بار هم يک توصيه نامه امنيتي منتشر کرده و به کاربران هشدار داده که براي درامان ماندن از مشکلات ياد شده حتما برنامه فلاش خود را به روز کنند.

اين مشکلات امنيتي مربوط به همه نسخه هاي برنامه فلاش در ويندوز، لينوکس و سيستم عامل کروم است و به کاربران توصيه شده که حتما از نسخه هاي 24.0.0.186 به بعد برنامه فلش استفاده کنند.

بخشي از اين مشکلات توسط شرکت گوگل به ادوب اطلاع داده شده و مايکروسافت هم در شناسايي دو مورد از آنها سهيم بوده است. علاوه بر اين گوگل هم سه اختلال در اين برنامه را شناسايي کرده است.

ادوب مي گويد با به روزرساني برنامه فلش يک آسيب پذيري که موجب مي شود اطلاعات کاربران اين برنامه افشا شود نيز برطرف شده است.

برنامه فلش به علت اختلالات و آسيب پذيري هاي متعددش از سوي بسياري از شرکت هاي بزرگ فناوري کنار گذاشته شده و حتي برخي از انها مانند مايکروسافت و گوگل استفاده از اين برنامه و پشتيباني از آن را در مرورگرهاي Edge و کروم متوقف کرده اند. پيش بيني مي شود اين رويه به ديگر شرکت هاي فناوري و خدمات ارائه شده توسط آنها نيز تسري يابد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»