سخت افزار/ در بخش اپلیکیشن های گوشی های هوشمند نیز مانند دیگر بخش های این صنعت رقابت جذابی بین کمپانی ها وجود دارد. پیام رسان ها از جمله اپلیکیشن هایی هستند که به دلیل محبوبیت بالایی که نزد کاربران برخوردارند، رشد مداومی را تجربه کرده اند و با مقایسه ای جزئی میتوان متوجه تغییرات زیاد این اپلیکیشن ها از ابتدا تا به امروز شد. واتس اپ که به کمپانی فیسبوک تعلق دارد، از جمله برترین اپلیکیشن های پیام رسان است که دارای کاربران پرشماری در سراسر جهان است. جدیدترین بروزرسانی منتشر شده برای این پیام رسان ویژگی های جدیدی را به آن اضافه میکند. از جمله تغییرات مهم این نسخه که به صورت آزمایشی با نسخه ی 2.17.6 برای کاربران اندرویدی منتشر شده است میتوان به امکان جستجوی تصاویر GIF و افزایش محدودیت اشتراک گذاری مدیا از 10 به 30 فایل اشاره کرد. نوامبر گذشته امکان جستجوی تصاویر GIF برای کاربران iOS اضافه شده بود.

تا پیش از این کاربران واتس اپ تنها قادر به ارسال تصاویر GIF بودند که آن را در دستگاه خود ذخیره کرده بودند اما اکنون کاربران این پیام رسان میتوانند مانند قابلیتی که در تلگرام وجود دارد، GIF های خود را مستقیما از داخل اپلیکیشن سرچ کنند و برای مخاطب خود ارسال کنند. با لمس بر روی آیکون اموجی در کنار قسمتی که پیام خود را مینویسید، گزینه ی GIF قابل رویت است و با انتخاب این گزینه میتوانید از طریق Giphy تصاویر متحرک را در گفت و گو های خود ارسال کنید. همچنین جدید بروزرسانی اپلیکیشن واتس اپ به شمار اجازه میدهد که در یک مرحله، 30 فایل را به اشتراک بگذارید در حالی که در نسخه های قبلی محدودیت 10 فایل وجود داشت. این یکی از محدودیت های آزاردهنده ی کاربران واتس اپ بود که اکنون برطرف شده است.

واتس اپ هنوز اعلام نکرده است که این بروزرسانی چه زمانی به صورت نهایی برای کاربران منتشر میشود اما انتظار داریم این اتفاق به زودی رخ دهد. ضمن اینکه لازم به ذکر است برخی کاربران اکنون با بروزرسانی واتس اپ خود ویژگی های مذکور را دریافت کرده اند و به نظر میرسد این اقدام را به صورت آزمایشی برای برخی از مناطق انجام داده است تا نسخه ی نهایی را با حداقل مشکلات عرضه کند. در صورتی که میخواهید زودتر از دیگر کاربران نسخه های جدید واتس اپ را تجربه کنید میتوانید از این لینک برای ثبت نام استفاده کنید و نسخه ی آزمایشی واتس اپ را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

مطالب جذاب، داغ و آموزشی فناوری اطلاعات در کانال تلگرامی «آی تی»