سخت افزار/ در بخش اپليکيشن هاي گوشي هاي هوشمند نيز مانند ديگر بخش هاي اين صنعت رقابت جذابي بين کمپاني ها وجود دارد. پيام رسان ها از جمله اپليکيشن هايي هستند که به دليل محبوبيت بالايي که نزد کاربران برخوردارند، رشد مداومي را تجربه کرده اند و با مقايسه اي جزئي ميتوان متوجه تغييرات زياد اين اپليکيشن ها از ابتدا تا به امروز شد. واتس اپ که به کمپاني فيسبوک تعلق دارد، از جمله برترين اپليکيشن هاي پيام رسان است که داراي کاربران پرشماري در سراسر جهان است. جديدترين بروزرساني منتشر شده براي اين پيام رسان ويژگي هاي جديدي را به آن اضافه ميکند. از جمله تغييرات مهم اين نسخه که به صورت آزمايشي با نسخه ي 2.17.6 براي کاربران اندرويدي منتشر شده است ميتوان به امکان جستجوي تصاوير GIF و افزايش محدوديت اشتراک گذاري مديا از 10 به 30 فايل اشاره کرد. نوامبر گذشته امکان جستجوي تصاوير GIF براي کاربران iOS اضافه شده بود.

تا پيش از اين کاربران واتس اپ تنها قادر به ارسال تصاوير GIF بودند که آن را در دستگاه خود ذخيره کرده بودند اما اکنون کاربران اين پيام رسان ميتوانند مانند قابليتي که در تلگرام وجود دارد، GIF هاي خود را مستقيما از داخل اپليکيشن سرچ کنند و براي مخاطب خود ارسال کنند. با لمس بر روي آيکون اموجي در کنار قسمتي که پيام خود را مينويسيد، گزينه ي GIF قابل رويت است و با انتخاب اين گزينه ميتوانيد از طريق Giphy تصاوير متحرک را در گفت و گو هاي خود ارسال کنيد. همچنين جديد بروزرساني اپليکيشن واتس اپ به شمار اجازه ميدهد که در يک مرحله، 30 فايل را به اشتراک بگذاريد در حالي که در نسخه هاي قبلي محدوديت 10 فايل وجود داشت. اين يکي از محدوديت هاي آزاردهنده ي کاربران واتس اپ بود که اکنون برطرف شده است.

واتس اپ هنوز اعلام نکرده است که اين بروزرساني چه زماني به صورت نهايي براي کاربران منتشر ميشود اما انتظار داريم اين اتفاق به زودي رخ دهد. ضمن اينکه لازم به ذکر است برخي کاربران اکنون با بروزرساني واتس اپ خود ويژگي هاي مذکور را دريافت کرده اند و به نظر ميرسد اين اقدام را به صورت آزمايشي براي برخي از مناطق انجام داده است تا نسخه ي نهايي را با حداقل مشکلات عرضه کند. در صورتي که ميخواهيد زودتر از ديگر کاربران نسخه هاي جديد واتس اپ را تجربه کنيد ميتوانيد از اين لينک براي ثبت نام استفاده کنيد و نسخه ي آزمايشي واتس اپ را بر روي دستگاه خود نصب کنيد.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»