همکاران سيستم/ شرکت Red Hat از بزرگترين توسعه‌دهندگان فناوري متن‌باز سيستم جديد خود را با نام Red Hat CloudForms ۴.۲ معرفي کرد تا اين محصول به عنوان آخرين نسخه از پلتفرم مديريت خدمات ابري چندگانه باز شرکت مذکور در اختيار سازمان‌ها قرار بگيرد.

به گزارش وبسايت itp، به‌روزرساني جديد پيشرفت‌هاي فراواني را براي قابليت‌هاي پلتفرم کنوني در نظر گرفته است که خدمات آن از طريق سرويس‌هاي پردازش ابري عمومي، سرويس‌هاي پردازش ابري اختصاصي و فضاهاي مخصوص کانتينرهاي نرم‌افزاري ارايه مي‌شود.

اين سيستم جديد مي‌تواند با سرويس‌هاي مشابه از جمله Azure مايکروسافت و Cloud گوگل سازگاري بيشتر داشته باشد و همچنين خدمات ويژه متناسب با سرويس EC۲ آمازون ارايه دهد. سرويس جديد همچنين به کاربران سازماني امکان مي‌دهد تا بتوانند سيستم CloudForms را مبتني بر خدمات پردازش ابري آمازون (AWS) مورد استفاده قرار دهند.

علاوه بر موارد ياد شده، سيستم جديد مي‌تواند به‌روزرساني ويژه براي خدمات OpenStack هم ارايه دهد تا مديريت سرويس‌هاي ابري آسان‌تر شود و مديريت سيستم‌هاي ذخيره‌ساز اطلاعات مبتني بر فضاي OpenStack با آساني بيشتر صورت گيرد.

نسخه CloudForms ۴.۲ قابليت‌هاي جديدتري را نيز در بخش خدمات استرداد شامل مي‌شود و سرويس‌هاي خود را مبتني بر پلتفرم Red Hat OpenShift Container ارايه مي‌کندمطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»