همکاران سيستم/ شرکت گوگل تصميم گرفت استاندارد Python را کنار بگذارد و با ادغام سيستم Python در زبان برنامه‌نويسي Go به قابليت‌هاي جديد دست پيدا کند.

به گزارش وبسايت Zdnet، گوگل در اين زمينه پروژه‌اي را مبتني بر سيستم Apache راه‌اندازي کرده که Grumpy نام دارد و بر اين اساس کدهاي منبع Python به کدهاي منبع زبان برنامه‌نويسي Go ترجمه مي‌شوند. سيستم Grumpy ابزاري است تا در نهايت به واسطه آن يک زبان ساده‌تر جايگزين کدهاي Python شود.

در اين زمينه گفته شده است «اتفاق مذکور به اين معني است که Grumpy هيچ گونه ماشين مجازي ندارد. سازگاري کدهاي منبع Go يک اتفاق کاربردي است که در جريان فعاليت‌هاي Grumpy انجام مي‌شود و در اصل کتابخانه Go اهداف مشابه خود را براي سيستم Python C API ارايه مي‌کند.»

«دايلان تروتِر» از مهندسان توسعه خدمات يوتيوب گوگل با انتشار يک مطلب وبلاگي توضيح داد برنامه‌هاي Grumpy مي‌توانند بسته‌هاي Go را انتقال دهند و به جاي اينکه سراغ کدهاي منبع بروند، از کدهاي Go استفاده کنند. طراحي اين پروژه به گونه‌اي صورت گرفته است که Grumpy نمي‌تواند از کدهاي کنوني سيستم Python C استفاده کند.

تروتر در اين خصوص گفت: « Grumpyنمي‌تواند قابليت‌هاي کدهاي کنوني Python C را ارتقا دهند، با اين وجود سيستم مذکور به ما امکان مي‌دهد تا انعطاف بيشتري براي استفاده از رابط‌هاي کاربري نرم‌افزاري داشته باشيم و بتوانيم در مقايس بزرگتر به صورت موازي فعاليت‌هاي مختلف انجام دهيم».مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»