ديجياتو/ مايکروسافت مشغول کار روي قابليت تازه اي براي ويندوز 10 است که به موجب آن کاميپوترهاي بهره مند از اين سيستم عامل به محض آنکه تشخيص دهند کاربر از آنها فاصله گرفته به صورت خودکار قفل مي شوند.

در بيلدهاي اخير ويندوز 10 از اين قابليت تحت عنوان Dynamic Lock ياد شده است و وبسايت ويندوز سنترال نيز گزارش داده که مايکروسافت به صورت داخلي نام «Windows Goodbye» يا خدانگهدار ويندوز را بر آن نهاده.

گفتني است در حال حاضر کاربران آخرين آپديت اخير ويندوز با استفاده از دوربين هاي موسوم به Windows Hello به داخل سيستم هايشان ورود پيدا مي کنند.

در شرکت هاي بزرگ نيز کارکنان معمولا عادت دارند هر زمان که قصد دور شدن از ميزکارشان را دارند با استفاده از ترکيب دکمه هاي ويندوز و L سيستم را قفل نمايند، اما به لطف اين قابليت تازه اين امر به صورت خودکار انجام خواهد گرفت.

البته مشخص نيست که مايکروسافت چطور مي خواهد دور شدن کاربر از ميزکارش را تشخيص دهد اما انتظار مي رود که اين امر در دستگاه هاي سازگار با ويندوز هِلو محقق گردد يا شايد دستگاه بعد از تشخيص اينکه کاربر استفاده اي از آن انجام نمي کند به صورت خودکار وارد اين وضعيت شود.

البته اضافه نماييم که مي توان با انجام پاره اي تنظيمات امکاني را فراهم کرد که ويندوز بعد از مدت زماني مشخص اين کار را انجام دهد اما آنطور که اين خبر نشان مي دهد، مايکروسافت بر آن شده تا اين فرايند را به شکل ساده تري در بياورد.

اين شرکت قصد دارد قابليت Dynamic Lock را به عنوان بخشي از به روز رساني Creators Update در اختيار کاربرانش قرار دهد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»