ديجياتو/ همان طور که اطلاع داريد به تازگي شرکت HMD نخستين موبايل اندرويدي خود را با برند نام آشنا و محبوب نوکيا معرفي کرد. اين تلفن همراه که Nokia 6 نام گرفته، دستگاهي ميان رده با ظاهري زيبا محسوب مي گردد که قيمتي نسبتاً بالا نيز براي آن در نظر گرفته شده است.

نوکيا 6 از امروز به صورت رسمي وارد بازار کشور چين شد، اما عرضه جهاني آن هنوز مشخص نيست. با اين حال، به تازگي سندي متعلق به گواهي واي-فاي نمونه ديگري از اين تلفن همراه به دست مديران وب سايت NPU رسيده، که احتمال معرفي نسخه جهاني اسمارت فون مورد بحث را تقويت مي کند.

اين گواهي به موبايلي با شماره مدل TA-1003 تعلق دارد، در حالي که شماره مدل نوکيا 6 عرضه شده در بازار کشور چين TA-1000 است، و هنوز دقيقاً نمي دانيم چرا دو نسخه از اين دستگاه براي دريافت مجوز واي-فاي ارائه شده اند.

البته صرفاً وجود نسخه هاي مختلف از يک ديوايس را نمي توان به منزله عرضه آن در بازارهاي اروپايي و آمريکايي در نظر گرفت، اما اين رويکرد توسط توليدکنندگان مختلف به کار گرفته شده است.

گفتنيست نوکيا 6 به چيپست اسنپدراگون 430 مجهز شده که 4 گيگابايت آن را همراهي مي کند. اين ترکيب سخت افزاري تعجب کارشناسان و کاربران را برانگيخته و اکثر آنها معتقدند به جاي اين همه سخاوت در مقدار رَم، بهتر بود چيپست قوي تري در آن به کار مي رفت.

به هر حال در مجموع اين تلفن همراه با دوربين هاي 16 و 8 مگاپيکسلي قدرتمند، طراحي زيبا، و صد البته برند خوش نام نوکيا، مي تواند اميدها را براي بازگشت قدرتمند آنها به بازار زنده کند، به خصوص اينکه امروز در حساب کاربري رسمي نوکيا موبايل در فيسبوک، اين کمپاني وعده داد در تاريخ هشتم اسفند موبايل هاي جديد ديگري را رونمايي خواهد کرد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»