ديجياتو/ همانطور که مي دانيد ششمين جشنواره بازي هاي رايانه اي تهران در حين برگزاري است و اختتاميه اين رويداد جذاب پنجم اسفند ماه سال جاري برگزار خواهد شد.

به همين سبب بنياد ملي بازي هاي رايانه اي فرصتي يک ماهه را در اختيار بازي سازان و استوديوهاي فعال در صنعت گيم ايران قرار داده بود تا آثار خود را حداکثر تا پانزدهم دي ماه به دست داوران و کارشناسان مجموعه برسانند.

در حالي که اين مهلت تا 20 دي تمديد شد، سرانجام فرصت مذکور به پايان رسيد و علاقه مندان آثار خود را در فرصت مناسب و به صورت اينترنتي براي دبيرخانه جشنواره ارسال کردند.

حالا بنياد ملي بازي هاي رايانه اي از استقبال چشم گير فعالان صنعت گيم ايران و حتي برخي از بازي سازان مستقل که اکثراً از قشر دانشجو بودند خبر مي دهد.

در واقع استقبال از اين جشنواره بي سابقه بوده و مجموعاً 205 اثر به دست داوران جشنواره رسيده است.

اين عدد به نوعي رکوردي جديد و قابل توجه به حساب مي آيد، چراکه پيش از اين بالاترين تعداد آثار ثبت شده بيشتر از 127 بازي نبود. با اين حساب به طور ميانگين روزانه 5.85 اثر در سايت جشنواره ثبت شده است.

ناگفته نماند که داوري آثار از 26 دي ماه رسماً آغاز و تا پايان بهمن ماه ادامه خواهد يافت.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»