زوميت/ به‌تازگي تصويري از گلکسي اس 8 منتشر شده است که در صورت صحت داشتن، جزو اولين تصاوير واقعي از پرچم‌دار آينده سامسونگ خواهد بود.

سري پرچم‌دار گلکسي اس سامسونگ هميشه از محصولات پر‌طرفدار سال محسوب مي‌شوند، اما اين بار توجهات بيشتري به گلکسي اس 8 به عنوان گوشي جديد سامسونگ معطوف است.

پس از اتفاقاتي که براي گلکسي نوت 7 افتاد که موجب متوقف شدن و جمع‌آوري اين تلفن هوشمند از سطح بازار شد، سامسونگ با چالشي رو به رو شده است که بايد اعتبار ازدست‌رفته خود را با عرضه گلکسي اس 8 دوباره به دست آورد. البته سال جديد ميلادي هم براي کمپاني سامسونگ چندان جالب شروع نشده است.

در حال حاضر مديرعامل کمپاني کره‌اي مظنون پرونده‌اي در مورد رشوه‌گيري است که احتمال دارد به حذف اين شخصيت از سمت مديريت سامسونگ ختم شود. مي‌توان گفت شرايط چندان براي سامسونگ جالب نيست؛ اما کمپاني کره‌اي اميد دارد که بتواند با معرفي گلکسي اس 8 شرايط را تغيير دهد.

حال به‌تازگي تصويري از گلکسي اس 8 منتشر شده است که به لطف آن مي‌توان نگاهي به پرچم‌دار آينده سامسونگ انداخت. آنچه از شايعات و گزارش‌ها مي‌توان برداشت کرد، اين است که گلکسي اس 8 در دو مدل عرضه خواهد شد و تاريخ عرضه قرار است ۲۸ فروردين ۹۶ باشد. يکي از اين دو مدل قرار است مدل استاندارد باشد و ديگري از نمايشگري با ابعاد بالاتر نسبت به نسخه استاندارد بهره ببرد. البته آنچه هنوز مشخص نيست، اين است که آيا هر دو مدل قرار است نمايشگري با لبه‌هاي منحني داشته باشند يا مانند سال گذشته شاهد نسخه فلت و نسخه‌اي با لبه‌هاي منحني باشيم.

از نظر مشخصات سخت‌افزاري، انتظار مي‌رود نسخه در نظر گرفته‌شده براي بازار آمريکا از تراشه اسنپدراگون 835 بهره ببرد که داراي پردازنده ۸ هسته‌اي است و مدلي که براي بازار جهاني در نظر گرفته شده داراي جديدترين تراشه اکسينوس سامسونگ باشد. به احتمال زياد هر دو مدل گلکسي اس 8 از نمايشگر سوپر آمولد با رزولوشن QHD برخوردار خواهند بود که البته نسبت به مدل‌هاي قبلي از نرخ نمايشگر به بدنه بالاتري بهره مي‌برند. دکمه خانه در دو مدل گلکسي اس 8 وجود نخواهد داشت؛ بنابراين در انتهاي اين محصولات حاشيه کمتري وجود دارد. البته وجود حاشيه کم در بالاي نمايشگر نيز مشاهده خواهد شد.

در حال حاضر مشخص نيست حسگر اسکنر اثرانگشت در جلوي گوشي وجود دارد يا به پشت محصول برده شده است. البته شايعاتي نيز وجود دارد که اين حسگر در نمايشگر قرار خواهد گرفت. هفته گذشته تصويري منتشر شد که به گفته منبع، اولين تصوير از نمونه اوليه گلکسي اس 8 است. اين تصوير با جزئياتي که از پرچم‌دار آينده سامسونگ منتشر شده بود، مطابقت داشت؛ اما منبع خبر، فردي در شبکه مجازي ويبو بود که البته در سابقه وي مي‌شد به درز اخباري اشاره کرد که واقعيت نداشتند. آنچه صحت تصوير را به چالش مي‌کشيد، اين بود که گوشي به نمايش درآمده در تصوير فاقد هرگونه دکمه فيزيکي است و از دکمه‌هاي ناوبري مجازي نيز بهره نمي‌برد.

بنابراين اگر آن تصوير را غيرواقعي در نظر بگيريم، مي‌توان تصوير جديد را اولين تصوير واقعي از گلکسي اس 8 دانست. تصوير درواقع رندري است که توسط سازنده قاب براي تلفن‌هاي هوشمند به نام Ghostek طراحي شده است. اين برند شناخته‌شده براي آيفون و تلفن‌هاي هوشمند برند گلکسي قاب مي‌سازد و در تصاوير مي‌توان گلکسي اس 8 را در قاب ضدآب Atomic 3 اين کمپاني مشاهده کرد. با وجود اينکه قسمتي از تلفن هوشمند در زير قاب پنهان شده است اما مي‌توان نگاهي کلي به محصول آينده سامسونگ انداخت.

گوشي گلکسي اس 8 که در تصوير مي‌توان مشاهده کرد با اطلاعات و گزارش‌هايي که تاکنون شنيده‌ايم مطابقت دارد. در اين تلفن هوشمند از نمايشگر سوپرآمولد با لبه‌هاي منحني استفاده شده است که البته از نسبت نمايشگر به بدنه بالايي نيز بهره مي‌برد. در انتهاي نمايشگر گلکسي اس 8 خبري از دکمه خانه نيست و در پشت اين محصول هم از اسکنر اثرانگشت استفاده نشده است که با در نظر گرفتن اين نکات، مي‌توان نتيجه گرفت اسکنر اثرانگشت در نمايشگر گلکسي اس 8 قرار دارد.

اصولا سازندگان لوازم جانبي مانند کمپاني‌هايي که قاب توليد مي‌کنند، اطلاعاتي از محصول در دست توليد در اختيارشان قرار مي‌گيرد تا ساخت لوازم جانبي را آغاز کنند. اين اتفاق در گذشته نيز رخ داده است و مشاهده کرديم که تصاويري از آيفون جديد - که در قاب قرار داشتند - منتشر شده است؛ بنابراين مي‌توان به صحت داشتن اين تصوير اطمينان کرد.

سامسونگ قصد دارد در ماه مارس يا فوريه از گلکسي اس 8 رونمايي و در ماه آوريل آن را روانه بازار کند.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»