ديجياتو/ چند روز قبل کاربران نکسوس 6 پس از چند هفته وقفه، بالاخره توانستند به ايميج و فايل هاي OTA اندرويد 7.1.1 دست پيدا کرده و اين سيستم عامل را روي موبايل خود نصب نمايند، اما اين خوشحالي ديري نپاييد و به نظر مي رسد به روز رساني مورد بحث، Shamu را به مشکل اکوي بلندگو دچار مي کند.

با نگاهي گذرا به انجمن هاي گفتگوي گوگل و وب سايت پيگيري مشکلات AOSP مي بينيم کاربران زيادي از اين موضوع گله کرده و نقايص تقريباً مشابهي را عنوان مي دارند، يعني هنگام گفتگو از طريق اسپيکر، طرف مقابل صداي اکو، جيغ، يا نويزهاي آزاردهنده اي را مي شنود که ادامه مکالمه را ناممکن مي سازد.

اين مشکل به ميکروفون مربوط مي شود و صداي پخش شده از اسپيکر به گونه اي به درون آن راه مي يابد، در نتيجه طرف مقابل صداي خودش را نيز شنيده و اين وضعيت، اکوي ناهنجاري را ايجاد مي کند. البته با قطع ميکروفون، نويزها نيز از بين مي روند

برخي از کاربران با نصب مجدد نسخه 7.0 سيستم عامل اندرويد توانسته اند اين مسئله را رفع نمايند، اما بازگشت به 7.1.1 دوباره همين مشکل را به وجود آورده است. راهکار احتمالي ديگر يعني حذف آپديت هاي اپليکيشن Phone و بازگشت به نسخه هاي پايين تر، نتيجه اي را در پي نداشته است.

ظاهراً گوگل ديروز اين مشکل را تأييد کرده و آن را به تيم توسعه اندرويد ارجاع داده است، بنابراين انتظار مي رود به زودي شاهد ارائه پَچ براي رفع اين نقص باشيم.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»