ديجياتو/ همانطور که مي دانيد چندي پيش کمپاني مايکروسافت به صورت ناگهاني و به شکلي شوکه آور اعلام کرد روند توسعه بازي انحصاري کنسول اکس باکس وان و ويندوز 10، يعني Scalebound متوقف شده و اين پروژه براي هميشه منتفي است.

اسکيل باند يک بازي ويديويي در سبک نقش آفريني اکشن است که از مدت ها پيش توسط استوديوي خوش نام Platinum Games در دست توسعه بود و مايکروسافت وظيفه انتشار و همکاري در ساخت آن را بر عهده گرفته بود.

به دنبال اين ماجرا «کنيچي ساتو» مديرعامل استوديوي مورد بحث و «هيدکي کاميا» کارگردان بازي اظهاراتي عنوان کرده اند که همگي با ابراز تاسف و ناراحتي همراه است.

ساتو از زبان تمام اعضاي استوديو در بيانيه اي رسمي گفت:

به شدت متاسف هستيم که مجموعه استوديوهاي مايکروسافت کنسل شدن بازي اسکيل باند را اعلام کردند. به شدت نااميد و ناراحت شده ايم و مي دانيم که هواداران هم به اندازه ما منتظر انتشار اين بازي ويديويي هيجان انگيز بودند.

با اين وجود به راه خود ادامه خواهيم داد و سعي مي کنيم باکيفيت ترين بازي هاي ممکن را در اختيار طرفدارانمان قرار دهيم و اين مسير با عنوان جذاب NieR: Automata که اسفند ماه عرضه مي شود آغاز خواهد شد.

کاميا هم ضمن ابراز ناراحتي اش، با نگاهي هوشمندانه و حرفه اي به اين اتفاق به هوادارانش دلداري داده است:

از تمام گيمرهايي که چشم انتظار اين عنوان بودند معذرت خواهي مي کنم. ناراحت هستيم که مجبور شديم ابتداي سال نوي ميلادي چنين خبر غم انگيزي را اعلام نماييم. تنها کاري که مي توانم برايتان انجام دهم اين است که پيشنهاد کنم منتظر بازي هاي سرگرم کننده و جذاب آينده باشيد.

از اين پس بيش از پيش کار خواهم کرد و هرگز اجازه نمي دهم چنين اتفاقي تکرار شود؛ در نتيجه اميدوارم شما نيز همچون ما به آينده نگاه کنيد.

به موجب اين ماجرا برخي از رسانه ها در شبکه هاي اجتماعي خبر داده بودند که کنسل شدن اسکيل باند به خاطر مشکل ذهني کاميا است که کارگردان باتجربه در مصاحبه اي همه شايعات را از بنيان تکذيب کرد و اذعان داشت در سلامتي کامل به سر مي برد.

همانطور که مي بينيد باز هم کمپاني آمريکايي مايکروسافت در همکاري با يکي از توسعه دهندگان ژاپني شکست خورد و به نظر مي رسد کنسول اکس باکس وان روندي مشابه با پلي استيشن 3 سوني پيش گرفته. گفتني است استوديو پلاتينيوم گيمز بازي هاي بزرگ و موفقي مانند Bayonetta ،Vanquish و Metal Gear Rising: Revengeance را در کارنامه خود دارد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»