زوميت/ پس از جمع آوري گلکسي نوت ۷ از بازار در پي فاز دوم انفجار اين گوشي هوشمند، حال سامسونگ اعلام کرده که ۹۶ درصد از اين گوشي هوشمند را برگردانده است.

سامسونگ پس از عرضه‌ي گلکسي نوت ۷ به بازار و انتشار گزارش‌هايي در رابطه با انفجار اين گوشي هوشمند، آن را از بازار جمع آوري کرد و پس از تعويض نسخه‌هاي معيوب، نسخه‌هاي جديدي را که به تصور اين کمپاني ديگر از مشکل باتري رنج نمي‌بردند، راهي بازار کرد. اما پس از گذشت مدت کوتاهي از عرضه‌ي اين محصولات، دوباره گلکسي نوت ۷ با مشکل انفجار روبرو شد و در نتيجه سامسونگ به طور کامل با توقف توليد اين گوشي هوشمند تصميم به جمع‌آوري تمام نسخه‌هاي به فروش رفته گرفت. حال اين کمپاني ديروز با انتشار گزارشي اعلام کرده که بيش از ۹۶ درصد از کل گلکسي نوت ۷هاي به فروش رفته را جمع آوري کرده است.

مشکلي که در دور دوم جمع آوري اين گوشي هوشمند گريبان‌گير سامسونگ بود، کاربراني بود که اين گوشي هوشمند را در اختيار داشتند و به علت عدم روبرو شدن با مشکل خاص، حاضر به بازگرداندن گوشي نبودند. سامسونگ براي اينکه مشکل مورد نظر را حل کند، يک بروزرساني براي گلکسي نوت ۷ منتشر کرد که با دريافت آن ديگر امکان شارژ گوشي ميسر نبود.

سامسونگ اعلام کرده است که نتايج تحقيقات خود در رابطه با انفجار اين گوشي هوشمند را اواخر ماه ژانويه منتشر مي‌کند. تحقيقات مستقل براي يافتن دليل انفجار گلکسي نوت ۷ سامسونگ، نشان از اين دارند که طراحي گوشي و نبود فضا براي تغيير سايز معمول اما بسيار ناچيز باتري گوشي باعث شده است باتري تحت فشار قرار بگيرد و به دليل تماس قطب مثبت و منفي منفجر شود. با وجود اينکه گلکسي نوت ۷ را بايد به عنوان يک فاجعه در کارنامه‌ي اين کمپاني کره‌اي ثبت کرد، اما پيش‌بيني اين کمپاني نشان از عملکرد خوب مالي به واسطه‌ي گلکسي اس ۷ و همچنين بخش توليد تراشه‌هاي حافظه دارد، به‌طوري‌که حتي ارزش سهام سامسونگ نيز افزايش پيدا کرده است.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»