زوميت/ آخرين گزارش منتشرشده توسط اچ تي سي نشان از اين دارد که درآمد اين کمپاني به طرز مشهودي در مقايسه با گذشته کاهش پيدا کرده است.

درآمد اچ‌تي‌سي با شتاب بسيار زيادي در حال کاهش است؛ به‌طوري‌که بر اساس آخرين آمار ارائه‌شده توسط اين کمپاني، درآمد ماه دسامبر اچ‌تي‌سي در مقايسه با ماه پيش از آن ۱۶.۴ درصد و در مقايسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۵، ۱.۷ درصد کاهش داشته است.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، مجموع درآمد اچ‌تي‌سي در سال ۲۰۱۶ ميلادي قريب به ۲.۴۴ ميليارد دلار اعلام شده است که در مقايسه با سال ۲۰۱۵ نشان از کاهش ۳۵ درصدي دارد. اچ‌تي‌سي با گزارش درآمد ۲.۴۴ ميليارد دلاري در سال ۲۰۱۶، بدترين گزارش مالي ساليانه‌ي خود را در ۱۱ سال اخير ارائه کرده است. بهترين گزارش مالي اچ‌تي‌سي مربوط به سال ۲۰۱۱ با کسب بيش از ۱۴.۵ ميليارد دلار بود.

درآمد اچ‌تي‌سي در سه‌ماهه‌ي چهارم سال ۲۰۱۶، ۶۹۵ ميليون دلار گزارش شده است. در واپسين فصل ۲۰۱۶، اچ‌تي‌سي پيش‌بيني ادامه‌ي ضرردهي خود را ارائه کرده بود که هفتمين فصل متوالي ضرردهي اين کمپاني است.

با وجود اينکه گوشي هوشمند پرچم‌دار اين کمپاني با نام اچ‌تي‌سي ۱۰ مورد استقبال منتقدين حوزه‌ي فناوري قرار گرفت، اما فروش پايين اين محصول نتوانست آن‌چنان که بايد به بهبود وضعيت مالي تايواني‌ها کمک کند. اچ‌تي‌سي علاوه بر محصولات خود، حتي پيکسل و پيکسل ايکس ال را نيز براي گوگل توليد مي‌کند. هرچند پيکسل‌ و پيکسل ايکس ال تنها توسط اچ‌تي‌سي توليد مي‌شود و نام گوگل روي اين محصول قرار دارد، اين موضوع نيز نتوانسته است به بهبود وضعيت اقتصادي گوگل کمک محسوسي کند.

انتظار مي‌رود اچ‌تي‌سي در جريان برگزاري کنگره‌ي موبايل بارسلونا گوشي‌هاي هوشمند جديدي از سري Ocean رونمايي کند. اين گوشي‌هاي هوشمند شامل U Ultra و U Play هستند که البته با نام اوشن نيز شناخته مي‌شوند. در کنار اين محصولات بايد به وان ايکس ۱۰ اشاره کرد که نسخه‌ي بهبوديافته‌ي وان ايکس ۹ است و راهي بازار خواهد شد. اچ‌تي‌سي در نظر دارد نسل جديد پرچم‌دار خود را نيز با نام اچ‌تي‌سي ۱۱ در سه‌ماهه‌ي اول سال ۲۰۱۷ رونمايي و راهي بازار کند. از جمله‌ي ويژگي‌هاي اين گوشي هوشمند بايد به بهره‌گيري از نمايشگر ۵.۵ اينچي با رزولوشن QHD و اسنپدراگون ۸۳۵ اشاره کرد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»