زوميت/ ساعاتي پيش نسخه‌ي جديد تلگرام دسکتاپ منتشر شد که علاوه بر متريال شدن ظاهر برنامه و پشتيباني از پوسته‌هاي مختلف، امکانات اخير تلگرام نيز همچون برگشت دادن پيام‌هاي ارسال‌شده به آن اضافه شده است.

برخلاف نسخه موبايل تلگرام که به‌شدت مورد توجه سازندگان برنامه قرار دارد و معمولا ماهي يک‌بار آپديت مي‌شود، نسخه‌ي دسکتاپ اين برنامه براي ويندوز مدت‌ها بود که بروزرساني جديدي دريافت نکرده بود. سرانجام در شب گذشته تلگرام دسکتاپ نيز به نسخه‌ي ۱ بروزرساني شد و علاوه بر آنکه ظاهر آن با تبديل به طراحي متريال فوق‌العاده زيباتر و دلنشين‌تر شد، امکانات جديدي نيز به آن اضافه شد. براي آشنايي بيشتر با جزييات اين آپديت با ما همراه باشيد.

متريال شدن ظاهر برنامه

اولين و چشمگير‌ترين تغييري که در نسخه‌ي ۱ تلگرام دسکتاپ مشاهده خواهيد کرد، ظاهر متريال شده‌ي برنامه است. از اين نسخه مي‌توانيد تلگرام دسکتاپ را با طراحي زيباي متريال تجربه کنيد که علاوه بر زيبايي‌هاي ظاهري برنامه، انيميشن‌هاي آن را نيز مورد تغيير قرار داده و کارکرد برنامه بسيار روان‌تر و دلنشين‌تر شده است؛ به‌طوري‌که برخلاف گذشته، اکنون مي‌توان نسخه دسکتاپ تلگرام را يک برنامه‌ي بسيار حرفه‌اي و به‌روز دانست.

مطمئنا بعد از انجام اين بروزرساني، در همان چند دقيقه‌ي اول متوجه تغييرات بسيار مثبتي که در ظاهر و انيميشن‌هاي برنامه به وجود آمده است خواهيد شد و بيش از پيش از کار با نسخه کامپيوتري تلگرام لذت خواهيد برد.

پشتيباني از پوسته هاي مختلف

نکته‌ي جذاب ديگري که در رابطه با ظاهر برنامه وجود دارد، اضافه شدن پشتيباني از تم‌هاي مختلف است؛ به‌طوري‌که مي‌توانيد با استفاده از پوسته‌هاي مختلف، ظاهر تلگرام را هر طور که دوست داريد تغيير دهيد. براي مثال در تصوير بالا نمونه‌اي از پوسته‌ي تاريک برنامه را مي‌توانيد مشاهده کنيد که از زيبايي بسياري برخوردار است. خوشبختانه مانند استيکرها، پوسته‌هاي تلگرام نيز توسط عموم کاربران قابل ساخت خواهد بود و از همين رو به‌زودي مي‌توانيد پوسته‌هاي بي‌شماري براي تلگرام در اختيار داشته باشيد و هرکدام را که مايل بوديد استفاده کنيد.

تلگرام در حال حاضر کانال مخصوصي با آدرس @TelegramThemes ساخته است که مي‌توانيد در آن به پوسته‌هاي ساخته‌شده دسترسي داشته باشيد. البته اين آيدي در هنگام نگارش اين مطلب هنوز فعال نشده است و احتمالا با گذشت چند ساعت از انتشار اين بروزرساني، در دسترس قرار خواهد گرفت.

دانلود چند پوسته نمونه و نحوه فعال‌سازي
در ادامه مي‌توانيد سه نمونه از اين پوسته‌هاي زيبا را (با کليک روي نام آن‌ها) براي تلگرام خود دريافت کنيد.

نحوه فعال‌سازي پوسته‌ها: بعد از دانلود پوسته، آن را در يکي از چت‌هاي تلگرام ارسال کنيد. بعد از ارسال کامل، روي آن کليک کنيد تا با پنجره‌اي مشابه عکس‌هاي زير مواجه شويد. سپس روي گزينه Apply کليک کنيد تا پوسته ي مورد نظر اعمال شود.

تغييرات ديگر:

  • اضافه شدن امکان پين کردن گفتگوهاي مهم به بالاي ليست
  • اضافه شدن امکان حذف پيام‌ها بعد از ارسال
  • اضافه شدن امکان نمايش گروه‌هاي مشترک با مخاطبينمطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»