ديجياتو/ به نظر مي رسد با وجود زمان کمي که تا برگزاري مراسم رونمايي از نينتندو سوييچ باقي مانده، گمانه زني ها درباره قيمت اين پلتفرم هيبريدي تمام ندارد و اخيراً خرده فروشي هاي آمريکا، در ليست هاي زودهنگام خود، قيمت هاي متفاوتي را براي آن اعلام کرده اند.

از يک سو، روز گشته تصويري از برچسب قيمت سوييچ در خرده فروشي شهر والمارت در فضاي مجازي منتشر شد که خبر از قيمت 400 دلاري آن مي داد. چنين قيمتي، براي کنسولي که از پلتفرم هاي نسل هشتمي سوني و مايکروسافت ضعيف تر است، اندکي گران به نظر مي رسد و البته، با گزارش هاي قبلي هم تناقض دارد؛ بنابراين مي توان حدس زد که والمارت کنسول را فعلاً با چنين قيمتي رزرو نگه داشته است.

بعد از اين، ليست ديگري از فروشگاه هاي زنجيره اي Target منتشر شد ک به قيمت 299.99 دلار اشاره دارد. اين خرده فروشي همچنين، در سيستم خود، 15 بازي را رزرو نگه داشته که برخي از آنها، قيمتي معادل 60 دلار دارند. اين ليست قرار است به محض رونمايي از نرم افزارهاي سوييچ توسط نينتندو طي رويداد روي جمعه، تکميل شود.

اما در طرف ديگر، مدتي پيش نشريه ژاپني Nikkei هم در گزارشي آورد که نينتندو سوييچ با قيمت 250 دلار به فروش مي رسد؛ حداقل در خاک ژاپن.

با درنظرگيري تمام مسائل، بهترين حدس اين است که نينتندو کنسول جديدش را با قيمتي بين 200 الي 250 دلار عرضه خواهد کرد و نسخه Deluxe Edition آن، به همراه يک بازي اضافه و گنجايش حافظه داخلي بيشتر، 300 دلار قيمت گذاري مي شود؛ اما همه اين اطلاعات چيزي بيشتر از شايعه و گانه زني نيست و بايد تا تاييد رسمي نينتندو منتظر ماند.

هنوز مشخص نيست که سوييچ از چه بازي هايي به هنگام لانچ بهره مند خواهد شد، اما همانطور که پيش از اين نيز اشاره شده، بايد احتمالاً منتظر بازي هايي مانند پوکمون، اسکايريم، ماريو، اسپلتون، زلدا و همچنين نسخه جديدي از فرنچايز محبوب يوبيسافت، با نام Assassin’s Creed Egypt باشيم.

رويداد رونمايي از کنسول نينتندو سوييچ قرار است ساعت 7:30 صبح روز جمعه به وقت ايران آغاز به کار کند و لايو استريم آن از طريق کانال رسمي نينتندو در وب سايت توييچ قابل مشاهده خواهد بود. مثل هميشه، ديجياتو نيز به پوشش لحظه به لحظه اي اين رويداد خواهد پرداخت.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»