ديجياتو/ بر اساس گزارشي که روز گذشته توسط نشريه ژاپني Nikkan منتشر شد، سوني موبايل در نظر دارد حوالي سال ۲۰۱۸ ميلادي اسمارت فون تازه اي از سري اکسپريا معرفي نمايد که از نمايشگر OLED بهره مي گيرد.

تا به امروز همانطور که احتمالا مي دانيد اين کمپاني صرفا از پنل هاي LCD در تلفن هاي همراه توليدي اش استفاده کرده، بنابراين اين محصول مي تواند اولين موبايل از سري اکسپريا باشد که به اين نوع نمايشگر مجهز مي شود.

Nikon در گزارش خود خاطر نشان کرده که موبايل مورد بحث از نوع پرچمدار خواهد بود و سوني نيز قصد دارد با بکار گيري يک چيپست قدرتمند در آن و همچنين بهبود قابل توجه عمر باتري دستگاه آن را از رقبا متمايز نمايد.

گفتني است پنل هاي OLED که به شکل گسترده اي هم توسط سامسونگ در تلفن هاي همراه مورد استفاده قرار مي گيرند برتري معناداري نسبت به انواع LCD دارند که از آن جمله مي توان به نرخ بالاي تضاد رنگ، ضخامت کمتر و انعطاف پذيري بيشترشان اشاره نمود.

با استناد به همين دلايل نيز اخيرا گفته شده اپل هم مي خواهد براي نخستين بار از نمايشگرهاي OLED در محصولات خود از جمله آيفون هاي جديدي که قرار است اواخر امسال به بازار عرضه شوند استفاده نمايد.
مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»