ترنجي/ بدون شک گلکسي S8 در بهار سال ۲۰۱۷ روانه‌ي بازار خواهد شد؛ اما خريداران دوست دارند اطلاعات بيشتري درباره‌ي محصولي که بي‌صبرانه در انتظار آن هستند به دست آورند و تصويري از دستگاهي که مي‌خواهند خريداري کنند در ذهن داشته باشند. اولين تصاويري که در شبکه اجتماعي Weibo از گلکسي S8 فاش شد، نشان مي‌دادند که خبري از دکمه‌ي Home فيزيکي در اين دستگاه نخواهد بود و همچنين لوگوي شرکت سامسونگ نيز بر لبه‌ي بسيار باريک پاييني دستگاه حک شده بود. با وجود اينکه چندان از صحت اين تصاوير اطمينان نداشتيم اما اکنون تصاويري که توسط شرکت سازنده‌ي قاب‌هاي موبايل، Ghostek، منتشر شدند نيز مجدداً ويژگي‌هاي تصاوير Weibo را تائيد مي‌کنند.

تصاوير رندر شده Ghostek از گلکسي S8 نشان مي‌دهد که نمايشگر دو طرف خميده‌ي همچنان در زبان طراحي جديد اين دستگاه نيز حفظ شده ولي نسخه‌ي صفحه‌نمايش تخت ديگر توليد نخواهد شد؛ هرچند که تحليلگران اين صنعت معتقدند هنوز بازار براي چنين اقدامي آمده نيست. همچنين خبري از سنسور اثرانگشت در پنل پشتي دستگاه نيز نيست، که نشان مي‌دهد سامسونگ تصميم ندارد از اين سنسور پشتي مشابه دستگاه‌هايي از جمله گوگل پيکسل و ال‌جي V20 در پرچم‌دار جديد خود بهره ببرد.

دکمه‌هاي کنترل صدا و پاور گوشي نيز همان‌طور که در تصوير بالا مشاهده مي‌کنيد، همگي در لبه سمت چپ دستگاه قرار گرفته‌اند؛ اين تغيير را مي‌توان دومين تغيير شاخص سامسونگ در طراحي گلکسي S8 قلمداد کرد. به‌طورمعمول در گوشي‌هاي گلکسي سامسونگ دکمه‌هاي کنترل صدا در لبه‌ي سمت چپ گوشي و دکمه پاور در لبه‌ي سمت راست گوشي تعبيه مي‌شدند. به‌علاوه در پنل پشتي دستگاه نيز تنها لنز دوربين مشاهده مي‌شود و برخلاف زبان طراحي که از سال ۲۰۱۴ در گلکسي S5 و بعد از آن در ديگر پرچم‌داران اين شرکت رواج پيدا کرد، ديگر از فلش دوربين و سنسور سنجش ضربان قلب در کنار اين دوربين خبري نيست. متأسفانه تصويري از لبه‌هاي بالا و پايين دستگاه منتشر نشده اما با در نظر گرفتن اينکه سامسونگ براي توليد هدفون‌هاي بي‌سيم جديد خود تلاش زيادي به کار بسته به نظر مي‌رسد که جک ۳٫۵ ميلي‌متري هدفون از اين محصول نيز حذف خواهد شد.

در نهايت بايد گفت رندرهاي Ghostek به ما نشان مي‌دهند که احتمالاً برخي از شايعات درباره‌ي گلکسي S8 صحت دارند و برخي ديگر از اين شايعات نيز همچنان مورد سؤال باقي مانده‌اند.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»