ديجياتو/ آيا 2017 مي تواند سالي باشد که اپل از مرز درآمد 1 تريليون دلاري گذر کند، آن هم فقط از طريق iOS به تنهايي؟ هورس دِديو، تحليلگر شرکت Asymco معتقد است که بله، درآمد اپل از فروش سخت افزار مرتبط با iOS و بخش سرويس دهي آن (اپليکيشن ها، رسانه ها و حق اشتراک ها) از يک تريليون دلار فراتر خواهد رفت.

بر اساس داده هاي او، درآمد کلي اپل از فروش محصولات iOS تا نيمه هاي سال به 980 ميليارد دلار مي رسد که اين به لطف 1.2 ميليارد آيفون فروخته شده از 10 سال پيش تاکنون ممکن مي شود. چنين رقمي، آيفون را به موفق ترين محصول تجاري تاريخ تبديل مي کند.

با در نظر گرفتن فروش آيپد، آيپاد تاچ، اپل واچ و اپل تي وي نيز اين رقم به 1.75 ميليارد دستگاه مي رسد. چندي پيش بود که گزارش داديم درآمد اپل از اپ استور به 100 ميليارد دلار رسيده. حالا اين رقم ها را با يکديگر ترکيب کنيد تا متوجه شويد که اين کمپاني چطور توانسته طي ده سال اخير، يک تريليون دلار فقط از طريق iOS درآمد کسب کند.

به گفته دديو، سالانه تقريبا 17.5 تريليون بار (روزانه 58 ميليارد بار) آيفون ها روشن شده و مورد استفاده قرار مي گيرند. اگر تصور کنيم 600 ميليون آيفون همين حالا در حال استفاده است، يعني هر شخص به طور متوسط روزانه 80 بار موبايل خود را آنلاک مي کند و به کار با آن مي پردازد.

با اين حال، سرمايه گذاران معتقدند که اپل به يک محصول انقلابي ديگر براي رسيدن به يک تريليون نياز دارد؛ فشاري که مي تواند منجر به خلاقيت هاي آتي شود.

اپل همچنان در سال 2017 به فعاليت در بازار موبايل ادامه خواهد داد و در ماه مارس آيپدهاي جديد خود را معرفي مي کند. سپس پنج الي شش ماه بعد شاهد عرضه آيفون هاي بعدي و شايد حتي يک اپل واچ ديگر خواهيم بود.

گفته مي شود که آيفون بعدي قرار است تغييرات بسياري را به همراه داشته باشد که آن را تبديل به قطعه اي ارزشمند مي کند. يک سري گزارش ديگر نيز مي گويند که اپل يک بار ديگر به تکرار روي خواهد آورد و آيفون سال 2018 قرار است تغييرات انقلابي را به خود ببيند.

مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»