ديجياتو/ کمپاني اچ تي سي ساعتي پيش طي کنفرانسي خبري، از دو موبايل HTC U Ultra و HTC U Play رونمايي کرد. اگرچه مدل Ultra بدون شک ستاره اصلي سري U به شمار مي رود، اما U Play هم قطعاً به دل آن دسته از دوست داران موبايل هاي HTC که دستگاهي ميان رده و کوچکتر با مشخصات نه چندان پيشرفته را ترجيح مي دهند خواهد نشست.

U Play نه تنها از برادر قدرتمند خود کوچکتر است، بلکه از منظر طراحي نيز تفاوت هايي با آن دارد. اگرچه در هر دو اسمارت فون، فلز جايش را به شيشه داده، تفاوت هاي ميان طراحي دوربين و ديگر بخش هاي دو موبايل، تميز دادن آنها از يکديگر را تسهيل مي کند.

از منظر سخت افزاري، HTC U Play از پردازنده هليو مدياتک بهره مي برد و نمايشگري 5.2 اينچي با رزولوشن 1080p را در اختيار کاربر قرار مي دهد. از ديگر مشخصات دستگاه مي توان به 32 يا 64 گيگابايت حافظه داخلي به همراه درگاه مايکرو SD، دوربين اصلي 16 مگاپيکسلي، دوربين جلوي 16 مگاپيکسلي با تکنولوژي UltraPixel و باتري 2500 ميلي آمپر ساعتي اشاره کرد.

مشخصات سخت افزاري U Play مسلماً به اندازه U Ultra در سطحي پريميوم قرار ندارند، اما باز هم بسيار جالب توجه تلقي مي شوند. تکنولوژي USonic هم در اين موبايل هوشمند به کار رفته که بهترين صداي ممکن را براساس نويز پيرامون گوش شما تنظيم مي کند. در بخش نرم افزار نيز، U Play به صورت پيش فرض از اندرويد 7.0 نوقا بهره گرفته و رابط کاربري Sense نيز روي آن به چشم مي خورد.

استفاده از Sense به اين معناست که دارندگان U Play و U Ultra مي توانند از اپليکيشني جانبي به عنوان دستيار شخصي استفاده کنند که عادت هاي شما را ياد گرفته و نکات خاصي، مانند شارژ دستگاه بسته به برنامه روزانه تان يا ترک محل کار بسته به شرايط راه و آب و هوايي را يادآور شده يا رستوران هاي خاصي براي صرف غذا پيشنهاد مي دهد.

در حال حاضر اطلاعاتي درباره قيمت گذاري و تاريخ عرضه HTC U Play در دسترس نيست اما مي توان در اوايل سال جاري ميلادي، منتظر عرضه آن در «بازارهاي منتخب جهاني» بود. نظر شما درباره موبايل ميان رده U Play چيست؟ در صورت قيمت گذاري مناسب، حاضر به خريد چنين موبايلي هستيد؟ نظرات تان را با ما و ديگر مخاطبان به اشتراک بگذاريد.مطالب جذاب، داغ و آموزشي فناوري اطلاعات در کانال تلگرامي «آي تي»