دیجیاتو/ واتس اَپ به تازگی قابلیت به اشتراک گذاری زنده موقعیت را معرفی کرده که توسط آن می توان موقعیت مکانی فعلی خود را به صورت زنده برای مدت زمان مشخص با افرادی از لیست مخاطبان به اشتراک گذاشت.
به منظور این قابلیت باید به طریق زیر عمل کنید:
ابتدا به صفحه چت با یکی از مخاطبین خود بروید.
گزینه مربوط به ضمیمه کردن (علامت گیره کاغذ در پایین سمت راست صفحه) را انتخاب نمایید.
«Share Live Location» را انتخاب و سپس زمان مورد نظر برای به اشتراک گذاری موقعیت خود را مشخص کنید.
با استفاده از این قابلیت، تمامی افرادی که در لیست مخاطبین خود به منظور به اشتراک گذاری موقعیت، انتخاب کرده اید، به صورت لحظه ای می توانند موقعیت شما و حتی حرکتتان را در نقشه مشاهده نمایند. همان طور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، همچنین می توانید سایر مخاطبان مورد نظر خود را به منظور اشتراک گذاری موقعیت، از بخش پایینی نقشه اضافه نمایید.
واتس اَپ ادعا می کند که این قابلیت از رمز گذاری دو سویه بهره می برد. از سوی دیگر کاربر می تواند در هر لحظه، اشتراک گذاری را متوقف کند یا منتظر بماند تا زمان از پیش انتخاب شده، منقضی شود تا این قابلیت به صورت خودکار متوقف گردد.
لازم به ذکر است که واتس اَپ این قابلیت را از اپ کمپانی مادر خود، یعنی فیسبوک به ارث برده. فیسبوک پس از سال ها آزمایش، اولین بار این قابلیت را در اردیبهشت، خرداد سال جاری در اپ خود و نیز اپ پیام رسانش به صورت رسمی ارائه کرد. اگر هنوز این قابلیت را در اپ مشاهده نمی کنید، نگران نباشید، این امکان به مرور در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت.
هفته گذشته بود که تلگرام در بروزرسانی جدید خود، این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داد.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»