زومیت/ مایکروسافت شب گذشته نسل جدید محصول خود را با عنوان سرفیس بوک ۲ در کنار قلم جدید و به همراه نسل جدید سرفیس ماوس رونمایی کرد. مایکروسافت دو سال پیش اولین نسل از سرفیس بوک را رونمایی کرده بود.
ردموندی‌ها مدعی شده‌اند که قابلیت‌های سخت‌افزاری سرفیس بوک ۲ آن را بسیار برتر از مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ قرار می‌دهد؛ به‌طوری که مایکروسافت سرفیس بوک ۲ را تا پنج برابر قدرتمندتر از نسل اول سرفیس بوک اعلام کرده است. همچنین به ادعای ردموندی‌ها، سرفیس بوک ۲ تا دو برابر قدرت بیشتری در مقایسه با لپ‌تاپ جدید اپل دارد.
مایکروسافت اعلام کرده که عمر باتری سرفیس بوک ۲ در مقایسه با مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ نزدیک به ۷۰ درصد بهتر است. مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ قادر است با یکبار شارژ تا ۱۰ ساعت بدون نیاز به اتصال منبع تغذیه کار کند. یکی دیگر از مواردی که مایکروسافت به‌عنوان برتری محصول خود در مقایسه با مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ می‌داند، تعداد بیشتر پیکسل‌هایی است که نمایشگر این محصول از آن بهره می‌برد. نسخه‌ی ۱۵ اینچی سرفیس بوک ۲ مایکروسافت از رزولوشن ۳۲۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل بهره می‌برد که تراکم ۲۶۷ پیکسل‌ بر اینچ را نتیجه می‌دهد؛ حال آنکه نسخه‌ی ۱۵ اینچی مک بوک پرو ۲۰۱۷ از رزولوشن ۲۸۸۰ در ۱۸۰۰ پیکسلی بهره می‌برد که تراکم پیکسلی ۲۲۰ پیکسل‌ بر اینچ را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
اما با وجود تمام برتری‌های مورد ادعای مایکروسافت در مورد ویژگی‌های سرفیس بوک ۲ در مقایسه با مک‌بوک پرو ۲۰۱۷، محصول جدید ضعف‌هایی نیز دارد که بارز‌ترین آن عدم بهره‌گیری از پورت تاندربولت ۳ است که به‌مراتب نرخ انتقال بالاتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته باید به این نکته اشاره کرد که چنین درگاهی نمی‌تواند یک گزینه‌ی ضروری برای استفاده توسط طیف گسترده‌ای از کاربران باشد.

برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»