فارس/ بعد از گذشت چهارسال مشخص شده که شرکت مایکروسافت با پنهانکاری جلوی افشای خبر حمله گسترده هکری به خود در سال ۲۰۱۳ را گرفته بود.
پایگاه داده مخفی شرکت مایکروسافت که به منظور ردگیری و بررسی حفره ها و آسیب پذیری های نرم افزارهای این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد در سال 2013 هدف یک حمله هکری بسیار پیچیده و موفق قرار گرفته بود.
پنج کارمند سابق این شرکت که به تازگی این موضوع را افشا کرده اند، جزئیاتی را در این زمینه در اختیار رسانه ها قرار داده اند. این دومین حمله هکری افشاشده به پایگاه های داده مایکروسافت است و مشخص نیست آیا حملات بیشتری نیز به شرکت مذکور انجام شده یا خیر.
مایکروسافت از ارائه هرگونه جزئیات در مورد دامنه و وسعت حملات یادشده برای عموم خودداری کرده است. این شرکت همچنین فاش نکرده که چه تعداد از مشتریانش به خاطراین حملات دچار مشکل شده اند.
پایگاه داده یادشده حاوی اطلاعات جزئی فنی در مورد آسیب پذیری های برطرف نشده نرم افزارهای بسیار محبوب تولیدی مایکروسافت مایکروسافت بوده که در سراسر جهان مورد استفاده بوده اند و از جمله آنها می توان به سیستم عامل ویندوز اشاره کرد. بسیاری از دولت های جهان وگروه های هکری مشهور به دنبال دستیابی به چنین اطلاعاتی هستند تا بر مبنای آنها ابزار جاسوسی و سرقت سایبری طراحی کنند.
این احتمال وجود دارد که بسیاری از ابزار هکری نفوذ به برنامه ها و سیستم عامل های تولیدی مایکروسافت در چهار سال اخیر با سواستفاده از داده هایی که به همین شکل سرقت شده، طراحی شده باشند.


برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»