خراسان/ فهرست ۱۰ اپلیکیشن که بیشترین دانلود را در سال ۲۰۱۷ داشته‌اند، منتشر شد که نامی از تلگرام در میان آنان نیست. در سه فهرست منتشر شده که مربوط به گوگل پلی، اپ استور و دیگر فروشگاه هاست، واتس‌اپ در صدر قرار گرفته است. Messenger که پیام رسان مخصوص فیس بوک محسوب می شود توانسته است سال 2017 بین محبوب ترین اپلیکیشن ها، به خصوص در ios قرار بگیرد.

همچنین این مسنجر در اپ استور و گوگل پلی حتی از سازنده خود یعنی فیس بوک پیشی گرفته است.اپلیکیشن فیس بوک در رتبه بعدی قرار دارد. البته فیس بوک، اینستاگرام را نیز کامل در اختیار گرفته است و تعداد مخاطبان اینستاگرام هم در حال پیشی گرفتن از تعداد مخاطبان فیس بوک است و به همین دلیل اینستاگرام در رتبه بعدی بهترین اپ های دانلود شده 2017 قرار گرفته است.

در فهرست بهترین نرم افزارها، Snapchat نیز دیده می شود که بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد.گوگل مپس نیز درفهرست بهترین اپلیکیشن های 2017 قرار گرفته است.این برنامه روی گوشی های اندرویدی نصب است اما برای استفاده در اپل باید آن را دانلود کنید.یوتیوب سال 2017 توانسته درفهرست پراستفاده ترین برنامه آیتونز در رتبه سوم قرار گیرد.نکته جالب در این فهرست وجود نرم افزار شرکت تاکسیرانی است. امروز Uber به عنوان بزرگ ترین شرکت تاکسی اینترنتی در دنیا شناخته شده است .در فهرست برترین نرم افزارهای 2017 که بیشترآن ها مربوط به پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی است، نامی از تلگرام دیده نمی شود. نبود تلگرام در فهرست منتشر شده نشان دهنده اطمینان نداشتن مردم دنیا به این نرم افزار و پیام‌رسان است.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»