دیجیاتو/ مدیر عامل یوتوب معتقد است که ستاره‌ی جنجالی یوتوب مستحق اخراج از این پلتفرم نیست یا حداقل اکنون زمان مناسبی برا بیرون کردن او نیست چرا که او هنوز قانون سه ضربه این پلتفرم را رد نکرده است.

ماه پیش «لوگان پل» یکی از ویدیوبلاگر‌های معروف، ویدیویی در یوتوب به اشتراک گذاشت که اعتراض همه جهانیان را در پی داشت. در این تصاویر وی با یک جسد در جنگل خودکشی ژاپن شوخی می‌کند که انتشار این محتوا‌ی جنجالی، خشم کاربران آنلاین از توهین‌ها و مسخره‌بازی‌های بی‌تفاوت وی با جسد یک مرد آسیایی را برانگیخت و انتقادات بی‌شماری نصیب وی کرد.
لوگان پل

کار حتی به جایی رسید که بسیاری از کاربران طوماری برای تحریم کانال‌های یوتوب وی و برادرش امضا کردند. مسئولان یوتوب هم در سلسله توییت‌هایی انتشار این ویدئو را خلاف سیاست‌های این سایت دانسته و آن را محکوم کردند.

با این حال امروز «سوزان وویچیتسکی» مدیر عامل یوتوب در کنفرانسی خاطر نشان نمود که پل هنوز کاری نکرده که استحقاق اخراج از این پلتفرم را داشته باشد. او در این باره‌ گفت:

«او هنوز کاری نکرده که اخراجش را توجیه کند. نمی‌شود که مردم را بدون دلیل از این پلتفرم بیرون کنیم. تنها درصورت رعایت نکردن خطی مشی و قوانین، ما قادر خواهیم بود فعالیت آنها را ممنوع کنیم.»

وویچیتسکی در پاسخ به این مطلب که چرا لوگان پل بلافاصله بعد از انتشار ویدیوی جنجالی‌اش در جنگل آئوکیگاهارا از یوتوب حذف نشد گفت:

«اینکه یک محتوا خوشایند کسی نباشد نمی‌تواند اخراج یا محدود کردن او را توجیه کند. ما قوانین سه ضربه‌ای ثابتی در این زمینه داریم و مجبوریم که آنها را بطور کامل برای میلیو‌ن‌ها ویدیو و تولیدکنندگانشان رعایت کنیم.»

سایت یوتوب از ابتدا سیاست سه ضربه یا Three Strikes در برابر تولیدکنندگانش در پیش گرفته است. طبق این قانون اگر کاربری سه مرتبه قانونی نظیر کپی رایت یا خشونت و .... را رعایت نکند حساب کاربری‌ یا کانالش از این پلتفرم حذف خواهد شد. طبق این قانون یوتوب در برابر محتوایی که ممکن است از نظر برخی زننده و ناخوشایند به حساب آید، وظیفه‌ای نخواهد داشت. البته پیشتر یوتوب متهم شده بود در پاره‌ای از اوقات قوانین خود را به طور کامل رعایت نکرده و برای تولید‌کنندگان پرطرفدار و محبوب پلتفرم خود محدویتی اعمال نمی‌کند که تمامی این ادعاها توسط مدیرعاملش رد شده بود.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar