پلازا مگ/ به نظر می رسد ویوو قصد دارد یک گوشی هوشمند مفهومی به نام ویوو APEX را در کنگره جهانی موبایل MWC 2018 در شهر بارسلونای اسپانیا معرفی کند. زمانی که شیائومی یک نمونه آزمایشی را به نام می میکس معرفی کرد، بسیاری بر این باور بودند که این طراحی همه‌گیر نخواهد شد. ولی این تولیدکننده چینی از تعدادی نوآوری استفاده کرد که به طراحی تمام صفحه کمک کرد تا کم کم در بین تولیدکنندگان دیگر گوشی های هوشمند جا بیافتد. حال به نظر می رسد دستگاه مفهومی دیگری نظیر می میکس قرار است در روز 26 فوریه توسط ویوو معرفی شود. امروز این برند چینی اعلام کرد که یک طرح مفهومی تمام صفحه را معرفی خواهد کرد که همان‌ طور که گفتیم نامش APEX است.
ویدئوی رسمی و و پوستر منتشر شده شکل و ظاهر ویوو APEX را نشان می دهد. بر اساس آن چه در این ویدئو و پوستر دیده می شود این گوشی هوشمند دارای حاشیه های بالا و پایین و کناره ها نیست. بنابراین احتمالاً ویوو APEX بی حاشیه‌ ترین گوشی هوشمند جهان باشد. بعلاوه، جمله درج شده در این پوستر نیز بسیار بلندپروازانه است: «آینده را بگشای».

این جمله بدین معناست که گوشی هوشمند جدید ویوو به معنای واقعی کلمه بی حاشیه خواهد بود و بدون شک از تکنولوژی معروف درون صفحه‌ ای این کمپانی بهره خواهد برد. همان طور که می دانید اولین حسگر شناسایی اثر انگشت جهان در گوشی ویوو X20 Plus UD به کار گرفته شد. اکنون قرار است از همین تکنولوژی در گوشی های هوشمند پرچمدار ویوو استفاده شود. ولی طبق اخبار و شایعات منتشر شده قرار است این تکنولوژی در ویوو APEX بهبود یابد.

پیشتر نیز زمانی که عکس‌هایی از گوشی جدید ویوو منتشر شده بود، متوجه آیکون اپی به نام Half Screen شده بودیم. آیکون این اپ یک تصویر اثر انگشت بود و بسیاری گمان می کردند که ویوو پا را از تعیین محدوده‌ای خاص برای شناسایی اثر انگشت فراتر گذاشته و حالا نیمی از نمایشگر قادر به خواندن اثر انگشت خواهد بود.
همچنین شایعاتی شنیده می شد مبنی براین که پای گوشی دیگری به نام ویوو Xplay 7 در کار است. با ظهور پوستر ویوو Apex این امکان وجود دارد که این دو گوشی در واقع یکی باشند. ولی با در نظر گرفتن آن که اخبار افشا شده در مورد Xplay 7 درست از آب درآمده و این گوشی نسخه بعدی سری گوشی های Xplay خواهد بود باید گفت که ویوو Apex چیز دیگری است.

برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»