دیجیاتو/ سری گلکسی اس 9 پلاس از قابلیت های جدید زیادی بهره می برد که شاخص ترین آنها دوربین با گشودگی دریچه لنز متغیر است. نحوه پیاده سازی این قابلیت توسط کمپانی اعلام نشده و حالا وب سایت iFixit برای بررسی بیشتر این مطلب پرچمدار چدید را به مسلخ برده است.

قابلیت تغییر گشودگی دیافراگم به لطف دیافراگم پنج پره میسر شد است. کمپانی کره ای در این طراحی از پره های حلقه مانند استفاده کرده که کارایی کلی را با محدودیت مواجه کرده و کاربر تنها می تواند بین دو گزینه حداکثر و حداقل سوییچ کند اما از مزیت های آن می توان به کوچک ماندن سایز ماژول دوربین اشاره کرد.

کالبدشکافی گلکسی اس 9 پلاس نشان می دهد که سیستم دوربین و اسکنر عنبیه دقیقا همان چیزی است که در مدل قبلی شاهد آن بودیم و خبری از قطعات جدید برای شناسایی چهره نیست.

نمایشگر منحنی و پنل پشتی شیشه ای، باز کردن موبایل بدون آسیب زدن به آن را بسیار دشوار ساخته اند.

به عبارت دیگر قابلیت هایی مانند اموجی واقعیت افزوده تنها به مدد نرم افزار پیاده سازی شده است. البته این مساله جای تعجبی ندارد و در صورتی که چند دقیقه با اموجی گلکسی اس 9 سر و کله بزنید متوجه تفاوت های آن با انیموجی آیفون 10 خواهید شد.

برای رسیدن به نمایشگر بدون حاشیه گلکسی اس 9 پلاس باید موبایل را به کلی باز کنید.

بسیاری از قطعات گلکسی اس 9 ماژولار هستند و می توان آنها را بدون وابستگی به یکدیگر تعویض کرد.

گشودگی دهانه لنز گلکسی اس 9 در حالت باز و بسته را در تصویر هفتم مشاهده می کنید.

در تصویر هشتم: قرمز: رم LPDDR4X سامسونگ، نارنجی: حافظه داخلی 64 گیگابایتی توشیبا، زرد: ارتعاش ساز صوتی AVAGO، سبز: کدک صوتی Aqstic WCD9341 کوالکام، آبی کمرنگ: تراشه مدیریت انرژِی ماکسیم، آبی پر رنگ: تنظیم کننده ولتاژ کوالکام، بنفش: آمپلی فایر صدای MAX98512 ماکسیمهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar