دیجیاتو/ گوگل قرار است که به زودی قابلیت‌های تازه‌ای را به سرویس اشتراک‌گذاری و ذخیره تصاویر گوگل فوتوز اضافه کند. اگر چه همین حالا نسخه ۳.۲۳ اپلیکیشن در پلی‌استور منتشر شده، ولی ظاهرا قابلیت‌هایی که در ادامه اشاره می‌کنیم به آپدیت‌ بعدی موکول شده‌اند.

به گزارش 9to5Google که فایل APK آخرین نسخه گوگل فوتوز را تحلیل و موشکافی کرده، به نظر می‌رسد که در نسخه‌های آتی گزینه‌ای برای خالی کردن فضای ابری به اپلیکیشن اضافه می‌شود. این کار از طریق کاهش کیفیت تصاویر با فشرده‌سازی انجام خواهد شد و می‌تواند در مدیریت فضای ابری کمک بزرگی برای کاربران به حساب بیاید.

البته نکته خوب اینجاست که پیش از فشرده‌سازی می‌توانید آن‌ها را از فضای ابری دانلود کنید که تصاویر با کیفیت اصلی را از دست ندهید. ضمنا همیشه امکان ارتقای فضای ابری با پرداخت حق اشتراک بیشتر را هم خواهید داشت.

اما گزینه دیگری هم که از موشکافی کدهای گوگل فوتوز کشف شده، ارائه تنظیماتی برای اعمال افکت بوکه و کنترل شدت آن روی عکس‌هاست. این تنظیمات به اینترفیس ویرایش تصاویر اضافه می‌شود و به احتمال زیاد یک اسلایدر مجزا برای این کار خواهد داشت.

در انتها بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که گوگل فوتوز در آپدیت اخیر خود امکان "لایک" کردن تصاویر و ویدیوها را هم دریافت کرده. کاربران حالا می‌توانند یک آلبوم کامل از عکس و ویدیو را با فشردن آیکن قلب آن از پایین صفحه لایک کنند.

گوگل فوتوز برای مدیریت تصاویر امکانات بسیار زیادی دارد که یاد گرفتن کار با آن‌ها ممکن است زمان‌بر باشد.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»