سخت افزار/ چندی پیش مطلبی را برای شما عزیزان منتشر کردیم مبنی بر آنکه "قیمت کارت گرافیک در اثر رفتارهای بیت کوین، رو به کاهش و ثبات است". به وضوح عوامل این کاهش نرخ و سقوط ارزش بیت کوین یا همان پول دیجیتالی را برای شما تشریح کرده و به کاهش فروش کارت گرافیک نیز اشاره کردیم. از سوی دیگر، این روزها مواردی از قبیل تاریخ نامشخص عرضه کارت گرافیک های انویدیا نیز بسیار خبر ساز شده است؛ کارت گرافیک های آتی این شرکت با عناوین احتمالی GTX2000 یا GTX1100، یک سوی داستان هستند و نمی دانیم که چرا این محصولات تا کنون معرفی نشده است؛ با وجود آنکه 2 سال از تاریخ عرضه معماری Pascal می گذرد.

حال اطلاعات جدیدی منتشر شده است که شاید به طور غیر رسمی دلیل عدم عرضه کارت گرافیک های آتی انویدیا را تا حدودی توجیه نماید. انویدیا و ای ام دی، هر دو به افزایش تولید خود به دلیل تامین نیازهای ماینرها پرداخته و در یک سال گذشته تولید سیلیکون توسط این دو شرکت شدیدا افزایش یافته است. اما ظاهرا انویدیا در ارزیابی بازار و تحلیل آن اشتباه بزرگی را مرتکب شده است؛ با کاهش ارزش بیت کوین و فروکش کردن هجوم ماینرها به این بازار، 3 کمپانی تایوانی تولید کننده کارت گرافیک به ناچار 300 هزار سیلیکون خریداری شده را به این شرکت پس خواهند فرستاد.

در نتیجه شاید انویدیا برای عرضه این تعداد سیلیکون که فراتر از تولید طبیعی این شرکت بوده است، به مشکلاتی برخورد کرده و در نتیجه برای عرضه نسل بعدی کارت گرافیک های Geforce دست نگاه داشته است. بازگشت 300 هزار سیلیکون GPU به انویدیا، می تواند معادلات آن را تغییر دهد. ماینینگ، گیمرها و تمامی تولید کنندگان تراشه های گرافیکی را با مشکلات بسیاری روبرو کرد. از افزایش تولید تا کاهش آنی ارزش بیت کوین...برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»