سخت افزار/ گوگل به تازگی اعلام کرده است که تصمیم گرفته 22 میلیون دلار در توسعه سیستم عامل KaiOS سرمایه گذاری کند و نسخه مخصوص برنامه های خود را برای این پلت فرم عرضه کند. یکی از محدود گوشی های بازار که با این سیستم عامل که نسخه ساده سازی شده‌ی Firefox OS عرضه شده است گوشی نوکیا 8110 4G است که انتظار میرود به زودی از برنامه هایی که گوگل وعده داده است، پشتیبانی کند.

بسیاری از شما احتمالاً اصلاً نمی توانید تصور کنید که یک گوشی چطور بدون برنامه و شبکه اجتماعی کار خواهد کرد، اما Nokia 8110 4G عملاً امکان نصب هیچ شبکه اجتماعی خاصی را ندارد. اما خوشبختانه HMD Global به تازگی اعلام کرده است که یکی از بزرگترین برنامه پیام رسان برای سیستم عامل KaiOS توسعه داده شده است و آن برنامه WhatsApp می باشد. یوهو سارویکاس مدیر ارشد محصولات HMD هفته گذشته تأیید کرد که برنامه پیام رسان واتساپ به KaiOS خواهد آمد و این یعنی گوشی نوکیا 8110 4G از آن پشتیبانی خواهد کرد. پس از واتساپ دو برنامه بزرگ دیگر، یعنی یوتیوب و فیسبوک نیز به زودی به سیستم عامل جدید راه پیدا خواهند کرد.

این برنامه ها و سرویس ها در آپدیت های آینده به نوکیا 8110 4G اضافه خواهند شد. زمان عرضه به روزرسانی ها هم توسط HMD و KaiOS Technologies اعلام خواهد شد. با نفوذ دستگاه هایی با سیستم عامل KaiOS به بازارهای بیشتر انتظار میرود که اپلیکیشن های بیشتری در این پلت فرم پشتیبانی شود به خصوص آنکه حالا گوگل، غول تکنولوژی جهان حمایت خود از KaiOS را به صورت علنی اعلام کرده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar