دیجیاتو/ گروه NPD در گزارش خود جدا از پیش بینی میزان فروش کنسول ها در ادامه سال مالی جاری، نگاهی وضعیت آن ها طی نیمه اول سال 2018 نیز داشته و نینتندو سوییچ را پر فروش ترین کنسول و Red Dead Redemption 2 را موفق ترین بازی در سال جاری میلادی می داند.

سال 2018 حداقل تا به اینجای کار سال خوبی برای بازی های ویدیویی بوده و این صنعت در مقایسه با زمانی مشابه در سال گذشته، 15 درصد رشد کلی را تجربه کرده است. اگر بخواهیم ریزتر به این قضیه نگاه کنیم، ویدیوگیم در سال جاری در بخش نرم افزار بیشتر از 7 درصد، در بخش سخت افزار 15 درصد و در قسمت لوازم جانبی رشدی 29 را به خود دیده است.

دلایل افزایش درآمد بخش نرم افزار را می توان عملکرد عالی عناوینی مانند فار کرای 5، گاد او وار و مانستر هانتر جدید دانست که در سال جاری میلادی عرضه شدند و همچنین بعضی از بازی های سال های گذشته مانند GTA V و Call of Duty: WWII نیز همچنان به عملکرد خوبشان در بازارها ادامه می دهند.

در بخش سخت افزار پلی استیشن 4 با وجود عمر نسبتاً زیاد خودش همچنان پرفروش ترین کنسول سال 2018 میلادی بوده و نینتندو سوییچ نیز با عملکرد بسیار خوبی در رتبه بعدی جای دارد. همچنین بعد از نمایش خوب مایکروسافت در E3 2018، ایکس باکس وان بیشترین نرخ رشد سالانه برای کنسول ها را بعد از افزایش رشد ایکس باکس 360 در سال 2010 را تجربه می کند.

همچنین NPD پیش بینی کرده که یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری یعنی Red Dead Redemption 2 در پر فروشترین بازی سال 2018 خواهد شد و عناوینی مانند قسمت جدید فرنچایزهای کال او دیوتی و بتلفیلد نیز در رتبه های بعدی جای خواهند داشت.

برای وضعیت بخش سخت افزار در ماه های آتی نیز پیش بینی می شود که با عرضه عناوینی مانند Pokemon جدید و Super Smash Bros، نینتندو سوییچ سرانجام بتواند در یک چهارم پایانی سال 2018، به صدر لیست پرفروش ترین کنسول ها صعود کند.

در جدول زیر پیش بینی NPD از پرفروش ترین بازی های سال 2018 در آمریکا شمالی را خواهیم دید:

Red Dead Redemption 2
Call of Duty: Black Ops 4
Battlefield V
NBA 2K19
Far Cry 5
NFL 19
Fallout 76
God of War
Monster Hunter: World
Spider-Manهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar