گیم فا/ سونی لاین‌آپ قوی و مناسبی از عناوین فرست پارتی برای پلی‌استیشن ۴ فراهم کرده است اما یکی از دلایلی که باعث شلوغ‌تر شدن این لاین‌آپ نسبت به دیگر پلتفرم‌ها می‌شود، عناوین ترد پارتی هستند که تنها برروی آن اجرا می‌شوند؛ مانند بسیاری از بازی‌های محبوب شرکت سگا (Sega) یعنی سری Yakuza که پلتفرم مقصدی جز پلی‌استیشن نداشته‌اند.

به‌تازگی دایسوکی ساتو (Daisuke Sato) تهیه‌کننده‌ی سری Yakuza و کازوما کیریو (Kazuma Kiryu) صداپیشه‌ی شخصیت تاکایا کوردا (Takaya Kurda) در مصاحبه با وب‌سایت Gameblog صحبت‌هایی به میان آورده‌ و بیان کرده‌اند که نینتندو سوییچ، پلتفرم مناسبی برای مجموعه‌ی Yakuza نیست:

اگر واقع بین باشیم، [انتشار] Yakuza 1 و ۲ برای Wii U شکستی قابل‌توجه بود. اما همچنان هدف ما توسعه‌ی بازی برای تمام پلتفرم‌های ممکن است و می‌دانیم که این موضوع برای ما مخاطبین بیشتری فراهم می‌کند که به ما اجازه می‌دهد مردمِ بیشتری جذب کنیم.

اگر گفته شود که این [مجموعه] برای نینتندو سوییچ عرضه شود، من متقاعد شده‌ام که آن پلتفرم ایده‌آلی برای بازی‌های Yakuza نیست. شاید عموم مردم انتظار چنین بازی‌هایی برروی نینتندو سوییچ ندارند. این کنسول ممکن است برای بازی‌های متفاوتی قابل استفاده باشد و احتمالاً پلتفرم ایده‌آلی [برای سری Yakuza] نیست.

همچنین مشخص شد امکان انتشار این مجموعه برروی پلتفرم ایکس‌باکس وان نیز وجود دارد:

در رابطه با ایکس‌باکس وان، ما می‌توانیم آن را در نظر بگیریم. می‌دانیم که کاربران ایکس‌باکس وان ممکن است علاقه‌ی بیشتری به بازی‌هایی مانند Yakuza داشته باشند. این می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.

با این‌که ایکس‌باکس وان همواره سابقه‌ی درخشانی با بازی‌های ژاپنی نداشته است اما در رویداد E3 2018 دو بازی ژاپنی Devil May Cry 5 و Jump Force نمایش قابل توجهی در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت داشته‌اند و می‌دانیم که بازی Nier: Automata نیز هم‌اکنون برروی این پلتفرم در دسترس قرار دارد. بنابراین ادامه‌ی این روند توسط بازی‌‌های Yakuza نمی‌تواند خیلی دور از ذهن باشد. درحال حاضر عنوان Yakuza Kiwami 2 تنها برای پلتفرم پلی‌استیشن ۴ در حال توسعه می‌باشد و قرار است در تاریخ ۶ شهریور ماه ۱۳۹۷ (۲۸ اوت ۲۰۱۸ میلادی) برای این پلتفرم منتشر شود.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»