باشگاه خبرنگاران/ پرینترهای سه‌بعدی با قابلیت‌های ویژه و سرعت عمل در امور آینده صنعت ساختمان‌سازی را متحول می‌کند.
گروهی از محققان و مهندسان فرانسوی موفق شدند خانه‌ای را تنها در ظرف چند ساعت به طور تقریبا کامل بسازند. این گروه برای اولین بار خانه‌ای دائمی و چهارخوابه را با کمک پرینتر سه‌بعدی بنا کردند. ساخت این خانه با مساحت 1022 مترمربع به وسیله پرینتر سه‌بعدی تنها 54 ساعت طول می‌کشد. سازندگان این خانه که در شهر نانت فرانسه بنا شده است امیدوارند در آینده‌ای نزدیک تنها در ظرف 34 ساعت چنین پروژهایی را به انتها برسانند. این خانه در مجموع دارای 5 اتاق می‌باشد، 4 اتاق خواب و یک اتاق به عنوان حمام.

هم‌چنین خانه بنا شده با پرینتر سه‌بعدی دارای سیستم‌های هوشمند برای کنترل چیزهایی همانند درب‌های ورودی و دمای اتاق است. دانشمندان خانه را با استفاده از یک فرآیند چاپ جدید BatiPrint 3D ساخته‌اند که در آن یک ربات ساخت دیوارهای منحنی و عمودی را برعهده دارد.

در روش ساخت خانه با پرینتر سه‌بعدی معماران و طراحان، طراح‌های خود را برای پرینتر سه‌بعدی ارسال می‌کنند و پس از آن تنها منتظر می‌مانند تا دستگاه زندگی را به ارمغان بیاورد. این دستگاه دیوارها را به صورت لایه لایه چاپ می‌کند و هر دیوار شامل سه لایه مختلف است که شامل دو لایه از فوم گسترده یا پلی‌اورتان و لایه سوم از بتن است. طرز عملکرد این دستگاه در ظاهر همانند مالیدن کرم خامه است. حرکت ربات به وسیله یک سنسور لیزر کنترل می‌شود که دستور‌العمل‌های ارسالی را بر اساس مدل دیجیتالی اجرا می‌کند. دانشمندان حوزه ساخت خانه با کمک پرینتر سه‌بعدی خود را در آغاز کار می‌بینند و آینده روشنی را پیش‌بینی می‌کنند. کارشناسان علاوه بر پایین آوردن زمان ساخت خانه با کمک پرینتر سه‌بعدی، کاهش هزینه‌ها را نیز دیگر دست‌آورد این دستگاه می‌دانند. برای مثال پروژه خانه نانت 207000 دلار هزینه داشته است که در حدود 20 درصد ارزان‌تر از روش سنتی ساخت است.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»