پلازا مگ/ به زودی نسخه نهایی اندروید پی به بازار می‌آید و احتمالا نامی آشنا برای ما خواهد داشت. اندروید Pistachio یا پسته! البته در برخی از گزارش‌ها عنوان اندروید بستنی پسته‌ای نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

اگرچه سیاست گوگل بر این اصل استوار است که فاصله زیادی بین اعلام نسخه جدید اندروید و عرضه نهایی آن وجود دارد و نام نسخه جدید خود را تا فصل پاییز اعلام نمی‌کند، امسال نیز روال این شرکت بدین ترتیب خواهد بود. احتمالا تا یکی دو ماه آینده و زمان عرضه آن توسط گوگل برای گوشی‌های سازگار، نامی از این نسخه به بیرون درز پیدا نمی‌کند.

اما به لطف گزارش‌های جدیدی که از لهستان آمده، احتمالا اطلاعات لازم را در مورد این نسخه خواهیم داشت. ظاهرا هواوی به شکل ناخواسته، در طول گفتگو با یکی از مشتریان خود که اطلاعاتی در مورد گوشی P9 لایت مینی (P9 Lite mini) و آپدیت جدید به اندروید 8.0 اوریو می‌خواسته، نام نسخه تجاری اندروید پی را لو داده است.

یکی از پاسخ‌های هواوی شامل اطلاعاتی در مورد آپدیت‌های گوشی‌های هوشمند است که در سال 2018 دریافت می‌کنند و این تولیدکننده چینی گوشی‌های هوشمند، از اندروید پی به عنوان اندروید پسته (Android Pistachio) یاد کرده است. این عنوان همچنین پیش از این در یکی از گزارش‌های بلومبرگ نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

اگرچه، گزارش بلومبرگ که در ماه فوریه منتشر شده بود، ادعا می‌کرد که گوگل سیستم‌عامل اندروید پی را به نام اندروید بستنی پسته‌ای یا Android Pistachio Ice Cream نام‌گذاری کند. البته امیدواریم که این اتفاق نیفتد و اندروید نام بستنی را از این عنوان حذف کند، چرا که نام کوتاه‌تر اندروید پسته بسیار زیباتر است.

اولین نسخه از سیستم‌عامل اندروید در سال 2007 عرضه شد. اما نسخه تجاری اندروید 1.0 در 23 سپتامبر 2008 به بازار آمد. از آن پس، همواره نسخه جدیدی از این سیستم‌عامل ارائه شده است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar