پلازا مگ/ اچ‌ تی‌ سی (HTC) به‌زودی اولین گوشی بلاک‌ چین دنیا را معرفی می‌کند. این شرکت برخی از جزئیات مهم این مدل را ارائه کرده، اما مابقی جزئیات با رونمایی آن ارائه می‌شود.
اچ‌تی‌سی هیچ‌گاه دست از تلاش و نوآوری برنداشته و حالا با وجود تمام مشکلاتش همچنان به فعالیت ادامه می‌دهد. در حال حاضر، این شرکت حدود پنج هزار کارمند در سراسر دنیا دارد، این عدد در سال 2013، برابر با 19 هزار نفر بود. این کمپانی با وجود تمام مشکلات از جمله رقابت بسیار زیاد در بازار، ترکیب محصولات، قیمت‌گذاری و کاهش موجودی انبار، همچنان در بازار حضور دارد.

اگرچه، ممکن است ادعای این شرکت مبنی بر نوآورترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند، کمی تا قسمتی با چالش روبرو باشد، اما این تولیدکننده تایوانی هیچ‌گاه میدان رقابت را ترک نکرده است. اوایل سال میلادی جاری اعلام شد که گوشی بلاک‌چین مدل Exodus قطعا به اچ‌تی‌سی کمک زیادی خواهد کرد. اولین گوشی بلاک‌چین مهم دنیا همچنان مانند یک راز بزرگ در صنعت موبایل باقی مانده، اگرچه که این شرکت برخی از جزئیات کلیدی و مهم این مدل را ارائه کرده، اما به نظر می‌رسد که مابقی جزئیات این گوشی با رونمایی آن ارائه شود.

مهم‌ترین اطلاعاتی که در مورد این گوشی ارائه شده، زمان رونمایی از آن است که به نظر سه ماهه سوم سال میلادی جاری به بازار بیاید. بدین ترتیب، می‌توان گفت که این گوشی حالا شکل و شمایل واقعی‌تری به خود می‌گیرد؛ بر خلاف تصاویر آن که هنوز هم حالت نقشه کلی آن را ارائه می‌دهند.

مدیر ارشد بخش رمزنگاری این شرکت در اظهار نظری گفته است:
در عصر اینترنت، کاربران عموما نگران داده‌های خود هستند. این امر فرصتی ایده‌آل است تا بتوان این قدرت را به کاربر داد که هویت دیجیتالی خود را حفظ و حراست کند. گوشی Exodus شروع خوبی برای ما در این حوزه است، چرا که این مدل، شخصی‌ترین گوشی کنونی در بازار به شمار می‌رود. من از فرصتی که این گوشی در اختیار قرار می‌دهد تا از تمرکززدایی اینترنت جلوگیری شود و آن را برای کاربر امروزی مجددا شکل دهد، بسیار هیجان‌زده‌ام.

پیش از عرضه این گوشی، اچ‌تی‌سی قصد دارد تا با شرکت CryptoKitties، عرضه‌کننده خدمات بلاک‌چین به شراکت بپردازد. این شرکت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده:
این یک قدم بزرگ برای ساخت و ارائه یک پلتفرم و کانال توزیع برای خلاقانی است که کالاهای دیجیتالی منحصربه‌فرد تولید می‌کنند. موبایل مهم‌ترین اختراع در تاریخ بشریت است و لازم است در مورد توزیع آن تمرکز خاصی داشت. همکاری شرکت ما با CryptoKitties آغاز یک نوع بازار قابل انتخاب و غیرقابل تغییر برای شرکت به شمار می‌رود و طی این همکاری می‌توان نوعی فروشگاه اپلیکیشن‌های بازی رمزنگاری را ایجاد کرد.

در صورتی که اچ‌تی‌سی به دنبال جریان غالب بازار است تا کشتی شرکت خود را در آن راه بیندازد، رمزنگاری حوزه بسیار سختی می‌تواند باشد. چرا که نیاز به سرمایه‌گذاری‌های وسیع در این حوزه است تا بتوان کاربران را به استفاده از این فناوری واداشت.

اچ‌تی‌سی وعده داده که طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی بلاک‌چین خود ارائه دهد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar