فارنت/ شرکت کورنینگ به‌تازگی و پس از معرفی گوریلا گلس ۶ از شیشه‌های مقاوم گوریلا گلس DX و گوریلا گلس +DX رونمایی کرده که قرار است در پوشیدنی‌هایی مثل ساعت‌های هوشمند به کار گرفته شوند.

شرکت کورنینگ در سال‌های اخیر پیشتاز عرضه شیشه‌های مقاوم برای به‌کارگیری در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بوده و این شیشه‌ها حالا در محصولات دیگر نیز به‌کار گرفته می‌شود. کورنینگ به‌تازگی نسل ششم گوریلا گلس را نیز معرفی کرده و در کنار آن از دو محصول مشابه گوریلا گلس DX و +DX برای پوشیدنی‌ها پرده برداشته است.

گوریلا گلس DX و +DX بازتاب کمتری دربرابر نور خورشید داشته و به این ترتیب برای ساعت‌های هوشمند ایده‌آل است. به گفته کورنینگ این شیشه‌ها بازتاب نور را نسبت به شیشه‌های معمولی تا ۷۵ درصد کاهش داده و علاوه بر این با میزان روشنایی یکسان صفحه‌نمایش، تا ۵۰ درصد کنتراست بهتری را به تصویر می‌کشند. به این ترتیب پوشیدنی هوشمند شما می‌تواند روشنایی کمتری تولید کرده و مصرف انرژی آن نیز کاهش یابد.

تفاوت گوریلا گلس DX با گوریلا گلس +DX در مقاومت دربرابر خط و خش است. DX همان مقاومت مشابه گوریلا گلس معمولی را داراست درحالی‌که +DX مقاومت بیشتری داشته و برای ساعت‌های هوشمند لوکس مناسب‌تر است؛ به ادعای کورنینگ این شیشه تقریباً در زمینه مقاومت دربرابر خط و خش به‌خوبی یاقوت کبود عمل می‌کند.

به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که ساعت‌های هوشمند آینده نه‌تنها مقاومت بیشتری دربرابر خط و خش داشته باشند بلکه خوانایی صفحه‌نمایش آن‌ها زیر نور خورشید بهبود یابد. گرچه هنوز مشخص نیست چه محصولاتی قرار است از گوریلا گلس DX استفاده کنند اما انتظار داریم تا پایان سال ساعت‌های هوشمندی با این محصول کورنینگ محافظت شوند.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»