دیجیاتو/ به گزارش یکی از نشریات کره ای، کمپانی هواوی قصد دارد به دوران کوتاه بریدگی بالای نمایشگر پایان دهد، آن هم با تعبیه یک حفره در عوض آن که تنها میزبان دوربین سلفی خواهد بود.

اصلی ترین عامل ضخیم شدن حاشیه بالای نمایشگر سنسور دوربین سلفی است، پس مهندسین هواوی برای کاهش حاشیه های نمایشگر به حداقل، به جای انتقال همه سنسورها به بریدگی بالای نمایشگر، حسگر مزاحم دوربین را به درون حفره ای دایره ای شکل منتقل کرده اند.

اما آیا این یک راه حل است یا ایجاد مشکلی جدید؟ اپلیکیشن های مختلف چگونه باید با این سوراخ بالای نمایشگر برخورد کنند؟ فضای باریک بین لبه بالایی و سوراخ مورد بحث را چگونه می توان استفاده کرد؟

با این همه اما مطابق تصاویری که خبرگزاری ETNews منتشر کرده، محصول فرضی هواوی از جهت باریک کردن حاشیه های نمایشگر قادر به ثبت رکورد جدیدی خواهد بود.

گرچه ممکن است عده ای ایده های ارائه شده در موبایل های NEX S و Find X توسط دو کمپانی ویوو و اوپو برای قرارگیری دوربین جلویی را نپسندند، اما اگر صادقانه به آنها نگاه کنیم، کارایی چنین ایده هایی بالاتر از آن چیزی است که مهندسین غول چینی در ذهن دارند.

طبق نقشه راه اعلام شده توسط مدیران هواوی، این شرکت قصد دارد در سه ماهه آخر سال جاری میلادی یک موبایل با نمایشگر بزرگ ۶.۳۹ اینچی از نوع LCD را روانه بازار سازد. شاید این همان دیوایسی باشد که برای نخستین بار میزبان حفره بالای نمایشگر خواهد بود.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar