ترنجی/ با عرضه رسمی و نهایی اندروید پای (Android Pie) یکی از سوال هایی که پیش می آید این است که آپدیت اندروید پای (Android Pie) برای موبایل من عرضه می شود؟ اگر پاسخ مثبت است، چه زمانی؟

به صورت کلی باید گفت شما جز سه دسته کلی قرار می گیرید. دسته اول افرادی که پیکسل و اسنشال فون دارند، دسته دوم افرادی که موبایل های آن ها در لیست موبایل های دریافت کننده اندورید P آزمایشی بودند و در نهایت افرادی که جز هیچکدام از دو دسته بالا نیستند.

در حال حاضر، فقط پیکسل ها و اسنشال فون می توانند به صورت OTA آپدیت اندروید پای (Android P) را دریافت کنند. آپدیتی که در صفحه اعلام مشخصات آن، به وضوح روی هوش مصنوعی (AI) تمرکز شده است.

اگر شما موبایلی از لیست 9 تایی (عکس دوم گاری) که اندروید پی (Android P) آزمایشی را دریافت کردند دارید، نهایتا تا پایان پاییز شاهد دریافت آپدیت اندروید پای (Android Pie) خواهد بود:

و در نهایت اگر جز هیچ کدام از این دو دسته نیستید،‌ ابتدا به دو فاکتور از موبایل خود نگاه کنید. ابتدا به رده بندی کلی (پرچمدار، میان رده یا پایین رده) و سپس به نسخه پیش فرض اندرویدی که با آن ارایه شده است. اگر یک موبایل پرچمدار یا میان رده لوکس دارید که با اندروید 7 به این سو ارایه شده است، آپدیت اندروید پای (Android Pie) را نهایتا روزی دریافت خواهید کرد! اگر میان رده اقتصادی یا پایین رده دارید، اندروید 8 پیش فرض دستگاه شما می تواند نوید ارایه اندروید پای برای آن باشد. در غیر این صورت قید آپدیت اندروید پای (Android Pie) را بزنید!

البته که همیشه استثناهایی وجود دارد و این یک قانون کاملا عمومی نیست. مثلا گفته می شود آپدیت اندروید پی (Android P) برای تمام موبایل های اندرویدی نوکیا که توسط HMD ساخته شده اند، ارایه می شود. از آن جا که تمام موبایل های ساخته شده توسط HMD حداقل اندروید 7 هستند، این تلاش فنلاندی ها را نشان می دهد که برای پایین رده های خود نیز آپدیت اندروید پای را آماده می کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar