وین فون/ این روزها شرکت‌های مختلف زیادی به بازار تبلت‌ها چشم دوخته‌اند. بر اساس گزارش موسسه تحلیلگر Strategy Analytics، مایکروسافت در این بازار شاهد رشد بوده و همچنین اپل موفق شده دوباره بخشی از سهم بازار را از رقبای خود پس بگیرد. این گزارش همچنین اضافه می‌کند که بازار تبلت‌ها در سه ماهه دوم 2018 به میزان 6 درصد سقوط داشته است.

بر اساس گزارش Strategy Analytics، تقریباً 40 درصد از سهم بازار تبلت‌ها در اختیار سه شرکت مایکروسافت، اپل و هواوی قرار دارد و نکته جالب این که همه‌ی این شرکت‌ها در سه ماهه گذشته رشد فروش را تجربه کرده‌اند.

بازار تبلت در حال حاضر بسیار رقابتی است و بسیاری از سازندگان دستگاه‌های اندروید در حال از دست دادن سهم و درآمد خود از این بازار هستند. بر اساس اظهارات تحلیلگر ارشد پژوهشی این شرکت، اپل با استفاده از اندازه بازار و قدرت نام تجاری خود، بر رقبای ویندوزی و اندرویدی خود فشار اعمال می‌کند.

شایان ذکر است که در سه ماهه دوم 2018، میزان فروش تبلت‌های ویندوزی نسبت به رقم 5.9 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم سال گذشته، به 5.8 میلیون دستگاه کاهش یافته است، اما در مقایسه با سه ماهه قبلی، شاهد یک رشد 1 درصدی بوده است. شروع دوره بازگشایی مدارش و دانشگاه‌ها و همچنین شرکت‌ها نیز به این بخش کمک خواهد کرد. همچنین با فروش دستگاه‌هایی مانند سرفیس گو، انتظار می‌رود مایکروسافت بتواند به میزان قابل توجهی سهم خود در این بازار را ارتقا دهد.

به نظر شما آینده تبلت‌های ویندوز 10 چگونه خواهد بود؟برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»