وین فون/ قبل‌تر در ماه مارس، گوگل شروع به ایجاد تغییراتی کرد که نشانگر یک پارچه شدن احتمالی اعلان‌های ویندوز 10 و گوگل کروم بود. در آن موقع، کاملاً معلوم نبود که این ویژگی جدید از چه موقع قرار است برای کاربران در دسترس قرار بگیرد، ولی تیم توسعه دهنده‌ی گوگل کروم حال با نسخه‌ی 68 این مرورگر، این ویژگی جدید را برای کاربران عرضه کردند.

این خبر توسط یکی از کارمندان گوگل به نام پیتر بیورلو (Peter Beverloo) در توییتر منتشر شد و در همین توییت از فرصت استفاده کرده و از توسعه دهندگان مایکروسافت اج و Action Center برای همکاری در یک پارچه‌سازی اعلان‌ها تشکر کرده است. متن این توییت به شرح زیر است:

از امروز به بعد در نسخه‌ی 68 گوگل کروم، اعلان‌های این مرورگر با ویندوز 10 و بخش Action Center این سیستم عامل یک پارچه خواهد شد. متنظر بازخوردهای شما درباره‌ی این ویژگی جدید کروم هستیم.

تا الان این قابلیت جدید برای تقریباً 50 درصد کاربرانی که نسخه‌ی 68 کروم را دارند در دسترس قرار گرفته است و به زودی برای همه‌ی کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. اگر مایل به صبر کردن نیستید، می‌توانید به صورت دستی با استفاده از chrome://flags اعلان‌های ویندوز 10 را در کروم فعال کنید. به زودی آموزش فعال سازی این ویژگی به صورت دستی را برای شما در وینفون خواهیم گذاشت.

یک پارچگی کروم با Action Center دارای مزیت‌های دیگری نیز است. طبق گفته‌ی پیتر بیورلو، اعلان‌های کروم با ویژگی Quiet Hours ویندوز 10 کار خواهد کرد و تمام تنظیمات این مرورگر با Action Center همگام خواهد شد.

با این به‌روزرسانی، کروم جزء اولین مرورگرهای پرطرفدار و بزرگ (به غیر از مرورگر مایکروسافت اج) خواهد بود که از اعلان‌های درون ویندوز 10 پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی غیر رسمی از Timeline نیز تا مدتی برای این مرورگر موجود بود تا این که به دلیل مشکلات مربوط به کپی رایت، افزونه‌ی مربوط به آن حذف گردید.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»