سخت افزار/ در چند هفته اخیر همه اخبار معطوف به بازی Fortnite بوده است. چرا که سرانجام این بازی هر چند انحصاری برای دستگاه های اندرویدی عرضه شد. البته فورت نایت برای اثبات خود در پلت فرم اندروید راه سختی در پیش دارد؛ چرا که دیگر بازی محبوب، یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان پابجی از مدت ها قبل خود را در دل کاربران اندرویدی جا داده است. محبوب ترین بازی سبک شوتر اندروید حالا در جدیدترین اقدام خود به سراغ کاربرانی رفته که به دلیل سخت افزار پایین گوشی هایشان امکان نصب بازی PUBG را بر روی آن ندارند.

نسخه اندروید پابجی موبایل در ماه فوریه سال 2018 عرضه شد و همانطور که انتظار میرفت به محبوب ترین بازی گوگل پلی استور تبدیل شد. اما این بازی تنها بر روی آن دسته از دستگاه های اندرویدی به خوبی اجرا میشد که به اندازه کافی سخت افزار به روزی داشتند. الزامات این بازی چندان سنگین و دست نیافتنی نیست؛ اندروید 4.3 جلی بین یا بالاتر . 36 مگابایت حافظه داخلی. اما اگر دستگاه شما قدیمی یا پایین رده باشد در زمان اجرای این بازی به مشکل برخواهید خورد.

عنوان PUBG Mobile Lite جدیدترین محصول کمپانی تنست گیم است. این نسخه از بازی پابجی مخصوص دستگاه های اقتصادی و پایین رده طراحی شده است. در یک اقدام بسیار جالب، پابجی موبایل لایت به معنای واقعی همان بازی استاندار پابجی موبایل است. تنها تفاوتی که در آن مشاهده می کنید اینست که شما به جای 100 بازیکن در بازی با 40 نفر هم بازی خواهید شد و نقشه ای که در آن بازی اجرا می شود کوچکتر است، بنابراین گوشی هوشمند شما گرافیک کمتری برای رندر کردن خواهد داشت. به غیر از این دو تغییر، ظاهر، صدا و دیگر مشخصات نسخه لایت مشابه با پابجی موبایل استاندارد است.

قبل از آنکه برای دانلود نسخه لایت بازی هیجان زده شوید، چند نکته توجه داشته باشید: این بازی در حال حاضر فقط برای کاربران کشور فیلیپین در دسترس است. البته این روند در آینده ای احتمالا نزدیک تغییر خواهد کرد، اما در حال حاضر کاربران دیگر نقاط جهان باید با همان نسخه استاندارد پابجی موبایل سرگرم باشند، مگر آنکه بخواهند از مارکت های دیگر نسخه APK آن را دانلود کنند.برای دیدن مطالب جذاب و داغ این لینک را لمس کنید ↓↓↓ :

«هدایت به کانال آی تی»