گجت نیوز/ دوام باتری اکسپریا ایکس زد 3 سونی بسیار پایین است، به طوری که نمی‌توان برای یک روز استفاده کامل بر روی باتری سونی اکسپریا ایکس زد 3 حساب باز کرد. در ادامه، به مقایسه عمر باتری اکسپریا XZ3 با دیگر پرچمداران می‌پردازیم.

سونی اکسپریا ایکس زد 3 را باید بهترین گوشی هوشمندی دانست که تا امروز، توسط این شرکت ژاپنی ساخته شده است. اکسپریا ایکس زد 3 برای اولین مرتبه در این سری به یک نمایشگر OLED مجهز شده و ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارد. بدنه گوشی خمیده بوده و بسیار خوش دست است. وجود بهترین و جدیدترین سخت افزارهای روز درون دستگاه، از دیگر ویژگی‌های اکسپریا XZ3 محسوب می‌شود. اما دوام باتری اکسپریا ایکس زد 3 سونی چگونه است؟

ظرفیت باتری اکسپریا ایکس زد 3 برابر 3300 میلی‌آمپر ساعت بوده و از متوسط ظرفیت باتری پرچمداران کمتر محسوب می‌شود، اما همانطور که می‌دانید، ظرفیت، تنها یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی عمر باتری است. پس باید در عمل، دوام باتری اکسپریا ایکس زد 3 سونی را بررسی کرد.

بر اساس تست استانداردی که وب سایت PhoneArena بر روی گوشی های هوشمند انجام می‌دهد، دوام باتری اکسپریا ایکس زد 3 چیزی حدود 6 ساعت و 5 دقیقه است، در حالی که متوسط عمر باتری پرچمداران 2018، حدود 8 ساعت محسوب می‌شود!

این مقدار را باید با بهترین پرچمداران و گوشی های سال از نظر میزان دوام باتری مقایسه کرد. میزان طاقت گوشی گلکسی نوت 9 سامسونگ برای دور ماندن از شارژ، به لطف باتری 4 هزار میلی‌آمپر ساعتی آن، حدود 9 بوده و از عمر باتری اکسپریا ایکس زد 3 حدود پنجاه درصد بیشتر است. متاسفانه در بین هشت گوشی هوشمندی که PhoneArena در این مقایسه وارد کرد، سونی اکسپریا ایکس زد 3 در قعر جدول قرار گرفت.

سونی در حالی از یک صفحه نمایش 6 اینچی دارای رزولوشن کوآد اچ‌دی در پرچمدارش استفاده کرده که ظرفیت باتری آن، از دیگر پرچمداران کمتر است. پس اگرچه ظرفیت تنها فاکتور موثر در افزایش یا کاهش دوام باتری نیست، اما هرگز نمی‌توان از اهمیت بسیار زیاد آن چشم‌پوشی کرد. اگر جزو کاربرانی هستید که در طول روز، به طور مداوم از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، بهتر است پیش از خرید پرچمدار تازه وارد سونی، حتما دوام کم باتری اکسپریا ایکس زد 3 را در نظر داشته باشید. البته این گوشی از فناوری‌های شارژ سریع و شارژ بی‌سیم پشتیبانی کرده و می‌توان باتری آن را طی مدت زمانی کوتاه مجددا شارژ کرد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ايران مهربان
سيل آگهی