انتخاب/ یک زن چینی تلاش کرد در قالب فیلمی مستند محدودیت های دولت چین در خصوص بیت کوین را دور زده و به مدت 21 روز بدون هیچ پول نقدی زندگی کند. موضوعی که حواشی جالبی به همراه داشت.

مدت ها است که چین محدودیت هایی گسترده را علیه ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین اعمال کرده است.اما شبکه نتفلیکس تصمیم گرفته با ساخت یک مستند عمق فشار روی کاربران بیت کوین در چین را نشان دهد.

ماجرای این فیلم به شکل مستند در کوچه پس کوچه های شهرهای مختلف چین می گذرد. زن قهرمان این فیلم وظیفه دارد طی 21 روز تمامی امورات زندگی خود را از خوراک تا پوشاک با ارز دیجیتال راه بیندازد.

جالب است بدانید از قوانین مهم فیلم مذکور این است که دختر داستان حق ندارد هیچ کمک خیریه برای دریافت غذا یا ... را دریافت کند، بلکه وظیفه دارد با قانع کردن رستوران دارها، فروشنده ها و مدیران هتل ها برای دریافت ارز دیجیتال گذران زندگی کند.

این زن جوان در حدود 1300 دلار برای زنده ماندن در اختیار دارد اما این رقم کاملا به شکل بیت کوین است.او باید با آنچه که در شهرهای پرجمعیت چین می گذرد رو به رو می شد و البته چالش وی از پکن آغاز شد.

تفاوت اصلی این مستند با دیگر مستندها شیوه تنظیم آن است. اگرچه از دید برخی، این مستند نوعی تبلیغ برای بیت کوین است. اما عده ای دیگر معتقدند این مستند بیش از آن که تبلیغ بیت کوین باشد نشان دهنده محدودیت های متعدد آن در کشورهای مختلف است و در نتیجه چندان ارزش تبلیغاتی ندارد.

در بخش نخست این فیلم زن ماجرا بارها و بارها نا امید می شود او طی روز در پارک ها، رستوران ها و اماکن مختلف به دنبال قانع کردن افراد برای مبادله با پول مجازی بود. در نهایت یک شهروند او را از طریق برنامه وی چت پیدا می کند و قبول می کند چند مبادله آنلاین با وی ترتیب دهد.

به نظر شما بیت کوین چه کاربردی در حوزه تجارت دارد؟ اساسا می توان امیدوار بود که با کمک ارزهای دیجیتال تجارت قابل توجهی داشت؟

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ايران مهربان
سيل آگهی